Trwa ładowanie...
dfm1c3o

Demi Lovato

Najnowsze informacje
4.6
(142 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Albuquerque, Nowy Meksyk, USA

Filmografia:

Camp Rock 2: Wielki finał (2010) (Mitchie Torres)

Program ochrony księżniczek (2009) (Księżniczka Rosalinda Marie Montoya Fiore / Rosie Gonzales)

Słoneczna Sonny () (Allison Sonny Munroe)

Glee () (Dani)

Jonas Brothers: The 3D Concert Experience (2009) (we własnej osobie)

Skazany na śmierć () (Danielle Curtin)

Camp Rock (2008) (Mitchie Torres)

Książę Czaruś (2018) (Demi Lovato)

dfm1c3o

Amerykańska aktorka, piosenkarka i kompozytorka pochodzenia hiszpańsko-włosko-irlandzkiego. Znana przede wszystkim z roli Mitchie Torres z filmu „Camp Rock” oraz Sonny Munroe z serialu „Słoneczna Sonny”. Poza aktorstwem prowadzi muzyczną karierę solową.

Demetria Devonne "Demi" Lovato przyszła na świat 20 sierpnia 1992 roku w Dallas w stanie Teksas, jako drugie dziecko Patricka Lovato oraz Dianny Hart. Jej matka była cheerleaderką klubu Dallas Cowboys, próbowała sił także jako piosenkarka country. Rodzice przyszłej gwiazdy rozwiedli się, gdy miała zaledwie dwa lata. Od tamtej pory Lovato mieszkała z matką - jej ojciec przeprowadził się do Meksyku.

Mając siedem lat zaczęła grać na pianinie, niewiele później sięgnęła po gitarę, uczęszczała też na nauki śpiewu, które finansował jej ojczym. Szybko też dostrzeżono u dziewczynki talent aktorski. Zanim skończyła dziesięć lat trafiła do serialu "Barney i przyjaciele". To właśnie na jego planie poznała Selenę Gomez, która później stała się jej najlepszą przyjaciółką. W 2006 roku pojawiła się w jednym epizodzie "Skazanego na śmierć", dwa lata później zagrała już jedną z głównych ról w disneyowskim filmie "Camp Rock". Pomimo udanej kariery aktorskiej, artystka zawsze powtarzała, że jej główną pasją jest muzyka.

Pierwsze kompozycje napisane przez Demi (m.in. "Shadow") pojawiły się w serialu "As the Bell Rings". W maju 2008 roku Lavato zarejestrowała także własną wersję piosenki Amy Adams, "That's How You Know", która następnie została wykorzystana w filmie fantasy "Zaczarowana". Artystka nagrała także cztery utwory na ścieżkę dźwiękową "Camp Rock". Wykrojony z soundtracku singel "This Is Me" okazał się w Stanach Zjednoczonych sporym przebojem - na liście tygodnika "Billboard" utwór dotarł do 8. pozycji. W lipcu 2008 roku artystka rozpoczęła pracę nad debiutanckim albumem. Krążek spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem - zadebiutował na 2. pozycji amerykańskich zestawień i ostatecznie pokrył się na tym rynku platyną.

W 2009 roku Lovato zarejestrowała z Seleną Gomez utwór "One and the Same" na potrzeby filmu "Princess Protection Program" (w Polsce wyświetlany był pod tytułem "Program ochrony księżniczek"). W lipcu w sprzedaży pojawił się jej drugi album, pod tytułem "Here We Go Again".

* W lipcu 2010 roku Demi zaczęła tworzyć utwory na trzeci krążek.*Jak zapowiedziała, album ma być odejściem od rocka i będzie bardziej zorientowany na R&B i pop. W styczniu 2011 roku chęć współpracy z Lovato wyjawił Timbaland. Producent mający na koncie płyty nagrane z Justinem Timberlakiem, Nelly Furtado czy Chrisem Cornellem napisał nawet specjalnie dla Amerykanki utwór.

Poza występami w filmach i karierą muzyczną, Demi angażuje się też często w działalność charytatywną - wspiera m.in. organizację Kids Wish Network, której celem jest pomoc dzieciom z chorobami przewlekłymi.

Prywatnie, artystka przez pewien czas spotykała się z Joe Jonasem, wokalistą Jonas Brothers, którego poznała na planie "Camp Rock". Była także w krótkotrwałym związku z Trace'em Cyrusem (starszym bratem Miley), gitarzystą i wokalistą rockowej formacji Metro Station.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfm1c3o
dfm1c3o
dfm1c3o