Trwa ładowanie...
demon
21-08-2015 03:04

''Demon'' już z plakatem

''Demon'' już z plakatem
dbjkskb

Tuż przed światową premierą filmu "Demon", najnowszego dzieła Marcina Wrony ("Chrzest", "Moja krew"), w sieci pojawił się pierwszy festiwalowy plakat produkcji.

Pierwszymi widzami, którzy zobaczą dramat/thriller Marcina Wrony są festiwalowicze, którzy we wrześniu udadzą się do Toronto (10-20 września). Z myślą o nich i międzynarodowej publiczności twórcy przedstawili kilka dni temu pierwszy zwiastun (do obejrzenia pod tym adresem)
. Teraz z kolei pokazali plakat. Grafika, której autorką jest Aleksandra Waliszewska, prezentuje tytuł filmu oraz pomysłowy rysunek - drzewa-dłoni drapiącej jakąś powierzchnię. Plakat można obejrzeć pod tym adresem.

Wraz z premierą plakatu w sieci zadebiutował też oficjalny międzynarodowy profil "Demona" na Twitterze. Na bieżąco informacje o produkcji i o tym, co się z nią dzieje można śledzić pod tym adresem.

dbjkskb

Przypomnijmy, że głównym bohaterem opowieści jest Piotr (Itay Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem. Przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Andrzej Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. W trakcie oględzin dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego makabryczne znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety - Jasnym (Tomasz Schuchardt) dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego...

"Demon" jest międzynarodową koprodukcją. Obok Itaya Tirana ("Liban"), Tomasza Schuchardta, Andrzeja Grabowskiego i Agnieszki Żulewskiej w filmie grają Adam Woronowicz, Cezary Kosiński, Anna Radwan, Katarzyna Gniewkowska i Tomasza Ziętek.

Światowa premiera filmu odbędzie się na zbliżającym się 40. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Później obraz będzie można obejrzeć na festiwalu w Gdyni (14 - 20 września). Do ogólnokrajowej dystrybucji trafi już 16 października.

dbjkskb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbjkskb