Trwa ładowanie...
d1b4pwt

Diane Kruger

Najnowsze informacje
4.2
(146 głosów)
Oceń:
d1b4pwt

Modelka i aktorka niemieckiego pochodzenia. Urodziła się 15 lipca 1976 roku w Hildesheim w Niemczech. Nigdy nie marzyła o karierze aktorki. Matka sugerowała jej, by wybrała „pewny” zawód księgowej, ona jednak zdecydowała się na taniec.

W wieku 11 lat wyjechała do Londynu, by tam pobierać naukę w Royal Ballet, jednak kontuzja kolana w wieku lat 13 uniemożliwiła jej rozwój kariery w tym kierunku.

W 1992 roku wygrała prestiżowy konkurs Elite Model w swoim kraju, dzięki czemu stała się czołową niemiecką modelką. Pracowała dla takich gigantów mody, jak Armani, czy Christian Dior. W międzyczasie zaczęła brać lekcje aktorstwa w Paryżu i Nowym Jorku. Jedną z osób, które gorąco zachęcały ją do spróbowania szczęścia w filmie był reżyser Luc Besson.

Debiutem filmowym Kruger był nie rozpowszechniany na dużym ekranie film „The Piano Player” (2002), w którym wystąpiła razem z Christopherem Lambertem i Dennisem Hopperem. Następnie zagrała u swojego męża (aktora z zawodu) Guillaume’a Canet w filmie „Mon Idole” (2002). W 2003 roku pojawiła się z kolei w filmach „Ni Pour Ni Contra” i „Michel Vaillant” w reżyserii Luka Bessona.

Pierwszym filmem, dzięki któremu Diane Kruger stała się znana amerykańskiej publiczności, jak również filmem, który przyniósł jej międzynarodową sławę, była „Troja” w reżyserii Wolfganga Petersena. Kruger udało się pokonać w castingu do roli pięknej Heleny takie gwiazdy jak m.in. Julia Roberts i Nicole Kidman. Zanim „Troja” weszła na ekrany kin, aktorka otrzymała już kolejne propozycje do zagrania.

W 2004 roku wystąpiła w filmie „Wicker Park” (remake francuskiego filmu z 1996 roku „L’Appartement”) oraz w obrazie „Skarb narodów” (obok Nicolasa Cage’a i Harveya Keitela). W 2006 zagrała jedną z głównych ról w filmie „Kopia mistrza”Agnieszki Holland, u boku Eda Harrisa w roli Ludwiga van Beethovena. W 2007 roku zagrała w drugiej części przygód poszukiwaczy skarbów pt. "Skarb narodów: Księga Tajemnic". W 2009 roku wcieliła się w Bridget Von Hammersmark w filmie Tarantino "Bękarty wojny". W 2011 roku zagrała Ginę w obrazie "Tożsamość".

W latach 2001-2006 Diane Kruger była żoną Guillaume Caneta, para rozwiodła się. W 2006 roku aktorka związała się z aktorem Joshuą Jacksonem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b4pwt
d1b4pwt
d1b4pwt