Trwa ładowanie...
d3eb2iv

Dianna Agron

Najnowsze informacje
4.6
(27 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Savannah, Georgia, USA

Filmografia:
d3eb2iv

Amerykańska piosenkarka i aktorka telewizyjna, znana głównie z roli cheerleaderki Quinn Fabray, granej w popularnym musicalowym serialu stacji FOX, „Glee”.

Dianna Charlotte Agron urodziła się 30 kwietnia 1986 roku w Savannah, w stanie Georgia. Jest córką jednego z menadżerów sieci hoteli Hyatt. Uczęszczała do szkoły Burlingame w Kalifornii. Jako dziewczynka uczyła się tańca klasycznego.

Jej debiutem telewizyjnym był gościnny występ w serialu „Krok od domu” w 2006 roku. W tym samym roku zagrała jeszcze w filmie 'After Midnight: Life Behind Bars'. Rok 2007 był dla niej szczególnie ważny, ponieważ pojawiła się w trzech filmach min. w 'Piekle miasta'. Dalsze projekty w których pojawiła się gościnnie to: Wzór, Herosi, Shark oraz Weronika Mars. Zagrała również w mini serialu pt. It's a Mall World wyreżyserowanym przez Milo Ventimiglia.

* Przełomem w jej karierze były występy w 2009 roku w serialu „Glee”.Na przesłuchaniach zaśpiewała klasyczną piosenkę rozsławioną zwłaszcza wykonaniem Franka Sinatry – „Fly Me to the Moon”. Był to strzał w dziesiątkę. Rola Quinn Fabray, rozpieszczonej cheerleaderki o dobrym sercu, zyskała wierne grono fanów oraz przychylność krytyki. *W 2011 roku zagrała w filmie „Jestem numerem cztery” u boku Alexa Pettyfera.

Dianna uwielbia filmy Tima Burtona. Jest działaczką na rzecz praw zwierząt. Prywatnie spotyka się z aktorem Alexem Pettyferem, którego poznała na planie filmu „Jestem numerem cztery”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eb2iv
d3eb2iv
d3eb2iv