ycipk-45uz2b
ycipk-45uz2b

Dianna Agron - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
ycipk-45uz2b

Amerykańska piosenkarka i aktorka telewizyjna, znana głównie z roli cheerleaderki Quinn Fabray, granej w popularnym musicalowym serialu stacji FOX, „Glee”.

Dianna Charlotte Agron urodziła się 30 kwietnia 1986 roku w Savannah, w stanie Georgia. Jest córką jednego z menadżerów sieci hoteli Hyatt. Uczęszczała do szkoły Burlingame w Kalifornii. Jako dziewczynka uczyła się tańca klasycznego.

Jej debiutem telewizyjnym był gościnny występ w serialu „Krok od domu” w 2006 roku. W tym samym roku zagrała jeszcze w filmie 'After Midnight: Life Behind Bars'. Rok 2007 był dla niej szczególnie ważny, ponieważ pojawiła się w trzech filmach min. w 'Piekle miasta'. Dalsze projekty w których pojawiła się gościnnie to: Wzór, Herosi, Shark oraz Weronika Mars. Zagrała również w mini serialu pt. It's a Mall World wyreżyserowanym przez Milo Ventimiglia.

* Przełomem w jej karierze były występy w 2009 roku w serialu „Glee”.Na przesłuchaniach zaśpiewała klasyczną piosenkę rozsławioną zwłaszcza wykonaniem Franka Sinatry – „Fly Me to the Moon”. Był to strzał w dziesiątkę. Rola Quinn Fabray, rozpieszczonej cheerleaderki o dobrym sercu, zyskała wierne grono fanów oraz przychylność krytyki. *W 2011 roku zagrała w filmie „Jestem numerem cztery” u boku Alexa Pettyfera.

Dianna uwielbia filmy Tima Burtona. Jest działaczką na rzecz praw zwierząt. Prywatnie spotyka się z aktorem Alexem Pettyferem, którego poznała na planie filmu „Jestem numerem cztery”.

Data urodzenia

30.04.1986

Miejsce urodzenia

Savannah, Georgia, USA

Filmografia

Jestem numerem cztery (2011) (Sarah)

Nie ma mowy! (2015)

Romantics, The (2010) (Minnow)

Porachunki / The Family (2013) (2013) (Belle Blake)

Hunters, The (2011) (Alice)

Shark () (Gia Mellon)

Glee () (Quinn Fabray)

Krok od domu () (Pijana dziewczyna)

Weronika Mars () (Jenny Budosh / Studentka)

Burleska (2011) (Natalie)

Herosi () (Debbie Marshall)

Berlin, I love you (2019) ( Katarina)

ycipk-45uz2b
ycipk-45uz2b
ycipk-45uz2b