Trwa ładowanie...
d7butn0

Divide, The

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d7butn0

„The Divie” to amerykańsko-kanadyjsko-niemiecki postapokaliptyczny thriller SF z 2011 roku w reżyserii Xaviera Gensa. Scenariusz został napisany przez Karla Muellera i Erona Sheeana, zaś muzyka przez Jeana-Pierre’a Taieba. Produkcją zajęli się Ross M. Dinerstein, Juliette Hagopian, Darryn Welch.

Wszystko zaczyna się Hitchcockowskim trzęsieniem ziemi (zagładą nuklearną), a potem napięcie stopniowo rośnie, kiedy zamknięci w bunkrze ocaleni mieszkańcy miasta zaczynają skakać sobie do gardeł w związku z brakiem żywności, chorobami, popędem seksualnym i wszystkim innym, co może trapić odizolowanych od świata ludzi.

Jedna z głównych ról w filmie przypadła w udziale Michaelowi Biehnowi, dla którego jest to swoisty powrót do gatunku, w którym radził sobie najlepiej. W 1984 aktor wcielił się w rolę Kyle'a Reese'a w pierwszej części "Terminatora". Oprócz niego w filmie występują Lauren German, Milo Ventimiglia, Courtney B. Vance, Ivan Gonzalez, Michael Eklund, Abbey Thickson, Ashton Holmes i Rosanna Arquette.

Film zaprezentowano podczas wielu festiwali filmowych, m.in. były to: 2011: Stany Zjednoczone − South by Southwest Film Festiwal, 2011: Szkocja − Edinburgh International Film Festival, 2011: Wielka Brytania − Film4 FrightFest, 2012: Francja − Gerardmer Fantasy Film Festiwal.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7butn0
d7butn0
d7butn0