Trwa ładowanie...
d3lh6zk

Dobre chęci

Najnowsze informacje
3.0
(19 głosów)
Oceń:
d3lh6zk

„Dobre chęci” (tytuł oryginalny - Din dragoste cu cele mai bune intentii) to rumuńsko-węgierki film dramatyczny z 2011 roku. Zarówno reżyserem jak i scenarzysta obrazu jest Adrian Sitaru. Za produkcję odpowiadają Emoke Vágási, Ada Solomon oraz Monica Lazurean-Gorgan. Film wygrał nagrodę Leoparda na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.

Film „Dobre chęci” to opowieść o trzydziestoparoletnim Alexie, który jest dość neurotyczną postacią. Jest mocno związany z matką i kiedy ta trafia do szpitala, jego życie nagle wymyka się spod kontroli. Szpital wygląda dla niego jak groteskowe zoo, pełne przedziwnych osobników i nieoczekiwanych wydarzeń. Próbując odnaleźć się w nowej sytuacji, otoczony ludźmi pełnymi dobrych rad, Alex powoli popada w paranoję. I gdy jego matka z każdą chwilą czuje się lepiej, on popełnia coraz to nowe błędy, u których podstaw leżą jak najlepsze chęci.

W filmie w rolach głównych zagrali: Bogdan Dumitrache jako Alex, Aura Calarasu – doktor, Magda Catone – Lia, Mirela Cioaba – Elena, Victoria Cocias – Diana, Tamara Cretulescu – Mia, Tibi Dina - Dr. Georgescu, Geo Dobre – Loati, Vasilica-Ana Dogaru – pielęgniarka.

Dobre chęci
Tytuł oryginalny

Din dragoste cu cele mai bune intentii

Gatunek

dramat, psychologiczny, thriller

Kraj produkcji

Węgry

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

13.07.2012

Czas trwania

105 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lh6zk
d3lh6zk
d3lh6zk