Trwa ładowanie...
d4f0pn9

Domhnall Gleeson

Najnowsze informacje
4.0
(3 głosy)
Oceń:
d4f0pn9

Domhnall Gleeson w zeszłym roku został wybrany przez magazyn Variety do grona 10 najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia. Z kolei na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Hamptons został zauważony jako artysta, na którego należy zwrócić szczególną uwagę. W ostatnim czasie Gleeson zakończył pracę nad obrazem Lenny’ego Abrahamsona „Frank”, w którym gra główną rolę Jona, niedługo można go będzie również zobaczyć w roli Caleba w wyreżyserowanym przez Alexa Garlanda filmie „Ex Machina”.

Najnowsze projekty Gleesona to także telewizyjna produkcja „Czarne lustro” /Black Mirror/ oraz filmowa adaptacja „Anny Kareniny w reżyserii Joe Wrighta, z udziałem Keiry Knightley, Jude’a Law i Alicii Vikander.

W swoim dotychczasowym dorobku aktor zgromadził także takie tytuły jak: „Nowe doznania” /Sensation/, „Dredd”, „Kryptonim: Shadow Dancer” /Shadow Dancer/, „Prawdziwe męstwo” /True Grit/ braci Coen, „Nie opuszczaj mnie” /Never Let Me Go/, „Sposób na gangstera” /Perrier’s Bounty/, dwie części „Harry Potter i Insygnia Śmierci” /Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 and Part 2/, „Rok pod psem” /A Dog Year/, „Faceci w korkach” /Studs/, „Boy Eats Girl”, oraz krótkometrażowy obraz nagrodzony Oscarem „Sześciostrzałowiec” /Six Shooter/.

Gleeson jest uznanym aktorem dramatycznym. Ma na swoim koncie wiele kreacji teatralnych, w tym nominowaną do Nagrody Tony rolę w „Poruczniku z Inishmore” /The Lieutenant of Inishmore/. Obok gry aktorskiej swój czas poświęca także reżyserii i pisaniu scenariuszy. Jego krótkometrażowa produkcja „Noreen” była pokazywana w 2011 roku na festiwalach filmowych Tribeca, w Bostonie, San Francisco i Newport Beach.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f0pn9
d4f0pn9
d4f0pn9