Trwa ładowanie...
d3dh6qy

Dominika Gwit

Najnowsze informacje
4.2
(42 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Gdynia

Filmografia:

Singielka () (Gośka)

Przepis na życie () (Gruba)

Galerianki (2009) (Kaja)

Na Wspólnej () (Eliza)

Samo życie () (wychowanka warszawskiego Domu Dziecka)

Za marzenia () (Pyza)

Seriale:

Singielka (Gośka)

Komisarz Alex (pokojówka Agata)

Ojciec Mateusz (Anna Falińska)

Na Wspólnej (Eliza)

Samo życie (wychowanka warszawskiego Domu Dziecka)

Na dobre i na złe (Laura)

Za marzenia (Pyza)

Programy:
d3dh6qy
East News
Źródło: East News

Dominika Gwit to aktorka teatralna i telewizyjna, a także dziennikarka i pisarka. W 2018 roku wyszła za mąż i zdecydowała się na przyjęcie nazwiska dwuczłonowego Gwit-Dunaszewska.

Dominika Gwit – kariera

Dominika Gwit-Dunaszewska urodziła się w Gdyni, a wychowywała na Kaszubach. Wykształcenie wyższe zdobyła w Warszawie – ukończyła dziennikarstwo oraz filmoznawstwo. W 2012 roku przystąpiła do egzaminu aktorskiego Związku Artystów Scen Polskich i zdała go.

Działalność zawodowa Dominiki Gwit w branży aktorskiej obejmuje występy w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz w Teatrze "Fabryka Marzeń". Zagrała też w filmie "Galerianki" (2009), a także gościnnie w kilku polskich serialach telewizyjnych takich jak "Na Wspólnej" czy "Przepis na życie".

Poza karierą aktorską Dominika Gwit jest też dziennikarką. Przez kilka lat pracowała dla Polskiej Agencji Prasowej, a w latach 2014–2016 była specjalistą ds. public relations. Na antenie stacji TVN prowadziła rozmowy z cyklu "Odważ(e)ni", które emitowane były w ramach programu "Dzień dobry TVN" od 2015 do 2016 roku. Wystąpiła też w programie rozrywkowym "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" w 2017 roku.

Dziennikarka współpracuje też z redakcją portalu Cosmopolitan.pl. W 2016 roku ukazała się książka Dominiki Gwit zatytułowana "Moja droga do nowego życia".

Dominika Gwit – filmografia

Dominika Gwit pojawiała się w serialach Samo Życie, Na Wspólnej i Na dobre i na złe, ale rozpoznawalna stała się dzięki roli w "Galeriankach", a także występom w Przepisie na życie (2011–2013) i "Singielce" (2015–2016). Zagrała również w pojedynczych odcinkach "Ojca Mateusza", "Komisarza Alexa" i serialu komediowego "Za marzenia".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dh6qy
d3dh6qy
d3dh6qy