Trwa ładowanie...
d3gr99g

Donnie Wahlberg

Najnowsze informacje
4.4
(21 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Boston, Massachusetts, USA

Scenarzysta:
Filmografia:
d3gr99g

Donnie zaczynał od kariery piosenkarskiej (w wieku 10 lat). W 1984 r. został jednym z pięciu członków pierwszego boysbandu na świecie - „New Kids on the Block”. Komponować też dla nich piosenki i był współproducentem ich albumów.

Popularność tej grupy, a szczególnie Donnie’go Wahleberga, była ogromna i podczas koncertów dochodziło nawet do bójek pomiędzy fanami i policją. Zresztą członkowie „New Kids on the Block” też nie mieli najlepszej reputacji. Gdy w 1994r. zespół rozpadł się, artysta zainteresował się aktorstwem.

Debiutował niewielką rolą w filmie „Bullet (1995) Juliana Temple’a. Potem widzieliśmy go w hicie kinowym – „Okup” (1996) Rona Howarda oraz w „Southie” (1998) Johna Shea. Jego największym osiągnięciem była rola niezrównoważonego psychicznie Vincenta Gray’a w horrorze – „Szósty zmysł” (1999) M. Night Shyamalana, do której aktor przygotowywał się z wyjątkową determinacją i... osiągnął niezwykłą wiarygodność.

Potem stworzył interesujące kreacje w tak popularnych amerykańskich serialach, jak: „Boomtown”, „The Practice” i „UC: Undercover”.

Ale prawdziwe uznanie krytyków i publiczności przyszło dopiero w 2001r., kiedy to Donnie Wahlberg zagrał sierżanta Carwooda Liptona w superprodukcji telewizyjnej Stevena Spielberga pt. „Kompania braci” („Band of Brothers”), która zdobyła wiele prestiżowych nagród (w tym m.in. Złoty Glob i Emmy).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gr99g
d3gr99g
d3gr99g