Trwa ładowanie...
dp82m13

Dorota Naruszewicz

Najnowsze informacje
4.1
(97 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:

Pan Tadeusz (1999) (Ewa Stolnikówna)

Pół serio (2000) (2 role: Berta w Potędze)

Kolejność uczuć (1993) (koleżanka Julii pod bramą liceum; nie występuje w czołówce)

Korona królów ()

dp82m13

Znana z występów na małym ekranie aktorka polska, która wsławiła się dzięki udziałowi w telenoweli „Klan” i kreowanej tam od lat, pierwszoplanowej roli Beaty Boreckiej. Jej cechą rozpoznawczą jest charakterystyczne, hipnotyzujące spojrzenie.

Urodziła się 1 marca 1971 roku w Warszawie. Jest dyplomowaną aktorką. Studiowała w warszawskiej PWST, którą ukończyła w 1996 roku.

* Na ekranie zadebiutowała jeszcze jako studentka, w epizodycznej roli w filmie Radosława Piwowarskiego „Kolejność uczuć” z Danielem Olbrychskim i Marią Seweryn (1993).*

Tuż po studiach wyjechała do Nowego Jorku. Mimo, że powód jej wyjazdu miał raczej prywatne, a nie zawodowe podłoże, niemal z miejsca udało jej się dostać rolę w offowym przedstawieniu, mającym premierę na prestiżowym festiwalu szekspirowskim w Ashland.

* Po powrocie do kraju, w 1997 roku związała się z nowopowstającą wówczas telenowelą „Klan”, otrzymując rolę Beaty Boreckiej, córki Elżbiety i Jerzego Chojnickich. Produkcja odniosła nie lada sukces i przyniosła Naruszewicz sporą popularność i rozpoznawalność. Aktorka, z niewielkimi przerwami, związana jest z telenowelą po dziś dzień.*

W międzyczasie pojawiła się jako Ewa Stolnikówna, miłość Jacka Soplicy w ekranizacji „Pana Tadeusza” w reżyserii Andrzeja Wajdy (1999), wystąpiła w podwójnej roli w eksperymentalnym, telewizyjnym filmie Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza „Pół serio” z Rafałem Królikowskim, Edytą Olszówką i Marią Seweryn (2000) i zagrała anioła/dziewczynę Śmierci w, przeznaczonej do międzynarodowej dystrybucji komedii familijnej „Świąteczna przygoda” /„A Very Christmas Story” Dariusza Zawiślaka (2000).

Jeśli chodzi o twórczość teatralną, Naruszewicz była związana m.in. z warszawskimi teatrami Montownia i Stara Prochownia, gdzie razem z dwiema koleżankami wyprodukowała przedstawienie „Bez czułości”.

Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą dwóch córeczek. W 2005 roku, po ponad dziesięcioletnim okresie nieformalnego związku, wyszła za mąż za prawnika Tomasza Żórawskiego.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp82m13
dp82m13
dp82m13