Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Dorota Naruszewicz - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
Qaqwqwrqw

Znana z występów na małym ekranie aktorka polska, która wsławiła się dzięki udziałowi w telenoweli „Klan” i kreowanej tam od lat, pierwszoplanowej roli Beaty Boreckiej. Jej cechą rozpoznawczą jest charakterystyczne, hipnotyzujące spojrzenie.

Urodziła się 1 marca 1971 roku w Warszawie. Jest dyplomowaną aktorką. Studiowała w warszawskiej PWST, którą ukończyła w 1996 roku.

* Na ekranie zadebiutowała jeszcze jako studentka, w epizodycznej roli w filmie Radosława Piwowarskiego „Kolejność uczuć” z Danielem Olbrychskim i Marią Seweryn (1993).*

Tuż po studiach wyjechała do Nowego Jorku. Mimo, że powód jej wyjazdu miał raczej prywatne, a nie zawodowe podłoże, niemal z miejsca udało jej się dostać rolę w offowym przedstawieniu, mającym premierę na prestiżowym festiwalu szekspirowskim w Ashland.

* Po powrocie do kraju, w 1997 roku związała się z nowopowstającą wówczas telenowelą „Klan”, otrzymując rolę Beaty Boreckiej, córki Elżbiety i Jerzego Chojnickich. Produkcja odniosła nie lada sukces i przyniosła Naruszewicz sporą popularność i rozpoznawalność. Aktorka, z niewielkimi przerwami, związana jest z telenowelą po dziś dzień.*

Qaqwqwrqw

W międzyczasie pojawiła się jako Ewa Stolnikówna, miłość Jacka Soplicy w ekranizacji „Pana Tadeusza” w reżyserii Andrzeja Wajdy (1999), wystąpiła w podwójnej roli w eksperymentalnym, telewizyjnym filmie Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza „Pół serio” z Rafałem Królikowskim, Edytą Olszówką i Marią Seweryn (2000) i zagrała anioła/dziewczynę Śmierci w, przeznaczonej do międzynarodowej dystrybucji komedii familijnej „Świąteczna przygoda” /„A Very Christmas Story” Dariusza Zawiślaka (2000).

Jeśli chodzi o twórczość teatralną, Naruszewicz była związana m.in. z warszawskimi teatrami Montownia i Stara Prochownia, gdzie razem z dwiema koleżankami wyprodukowała przedstawienie „Bez czułości”.

Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą dwóch córeczek. W 2005 roku, po ponad dziesięcioletnim okresie nieformalnego związku, wyszła za mąż za prawnika Tomasza Żórawskiego.

Data urodzenia

01.03.1971

Miejsce urodzenia

Warszawa

Filmografia

Pan Tadeusz (1999) (Ewa Stolnikówna)

Pół serio (2000) (2 role: Berta w Potędze)

Kolejność uczuć (1993) (koleżanka Julii pod bramą liceum; nie występuje w czołówce)

Korona królów ()

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw