Trwa ładowanie...
d3vfpxr

Dreamgirls

Najnowsze informacje
3.3
(320 głosów)
Oceń:
d3vfpxr

Detroit, lata 60-te. Udany występ na scenie może sprawić, że zostanie się zauważonym, nie daje jednak żadnej gwarancji na to, że twoja piosenka znajdzie się na antenie radiowej.

Właśnie zaczyna rodzić się nowy rodzaj muzyki – głęboko zakorzeniony w samym sercu Detroit. Piosenki opowiadają teraz o czymś więcej, niż to co widać gołym okiem - o wspólnych marzeniach.

Curtis Taylor, Jr. (Jamie Foxx) to sprzedawca samochodów marzący o zrobieniu kariery w przemyśle muzycznym – pragnie założyć własną wytwórnię muzyczną i słuchać swojej muzyki w publicznym radio, w czasach, kiedy o prawach obywatelskich ciągle jeszcze mówi się na ulicach tylko szeptem… Taylor potrzebuje talentu, odpowiedniego produktu muzycznego, który mógłby z sukcesem sprzedać.

Spóźnione na występ na lokalnym pokazie talentów, The Dreamettes – Deena Jones (Beyoncé Knowles), Lorrell Robinson (Anika Noni Rose) i główna wokalistka Effie White (Jennifer Hudson) – pojawiają się na scenie w tanich perukach i ręcznie szytych sukienkach, ćwicząc piosenki i choreografię przygotowane przez brata Effie, C.C. (Keith Robinson). Mają nadzieję, że ich talent i olbrzymie chęci wyrwą je z jedynego środowiska i sposobu na życie, jakie wydaje się być dla nich dostępne.

Są młode. Piękne. Są wszystkim tym, czego szuka Curtis. Muszą mu tylko zaufać.

James „Thunder” Early (Eddie Murphy) jest pionierem nowego brzmienia. Oczarowuje bywalców klubu „Chitlin’ Circuit” elektryzującą mieszaniną soul i rock‘n’rolla. Curtis wkrótce angażuje The Dreamettes do śpiewania chórków dla „Thundera” i nagle okazuje się, że przepaść między tym, czego wszyscy pragną, a tym co są w stanie osiągnąć, po raz pierwszy staje się dużo mniejsza.

W miarę upływu czasu, przygotowując zespół do solowych występów, Curtis zmienia nazwę grupy na The Dreams i powoli zdaje sobie sprawę, że sukces przedsięwzięcia nie leży w pięknym soulowym głosie Effie, ale urodzie i stylu Deeny. Deena gotowa jest na wejście w światła reflektorów, nawet jeśli miałaby tym samym zepchnąć Effie w cień.

Budzi się do życia nowa era muzyki, a wygórowane ambicje Curtisa powodują, że ta kiedyś bliska sobie grupa ludzi staje się jednym z trybów przemysłu muzycznego. Kiedy gasną światła sceny, ledwie rozpoznają samych siebie. Ich marzenia się spełniają, ale cena, jaką przychodzi im za to płacić może okazać się zbyt wysoka.

Dreamgirls
Tytuł oryginalny

Dreamgirls

Gatunek

dramat, muzyczny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2006

Data światowej premiery

02.03.2007

Czas trwania

131 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vfpxr
d3vfpxr
d3vfpxr