Trwa ładowanie...
d27zio9

Dredd 3D

Najnowsze informacje
3.3
(16 głosów)
Oceń:
d27zio9

„Dredd” to amerykańsko-brytyjsko-indyjski film akcji science fiction z 2012 roku. Film Pete'a Travisa jest nową wersją przeboju "Sędzia Dredd" z 1995 roku, w którym wystąpił Sylvester Stallone. Za produkcję odpowiadają Deepak Nayar, Alex Garland i Michael S. Murphey, a muzykę skomponował Paul Leonard-Morgan. Film kręcono w Johannesburgu i Kapsztadzie (RPA).

Akcja obrazu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której prawo egzekwują sędziowie. Sami ścigają przestępców, wydają wyroki i wymierzają kary, dlatego budzą lęk i nienawiść w przestępczym świecie. W największej światowej metropolii Mega City One za szczególnie bezwzględnego wobec bandytów uchodzi sędzia Dredd. Niejeden przestępca dużo by dał za jego głowę.

Nowa filmowa wersja przygód Dredda jest wierniejsza komiksowi, który ją zainspirował, niż "Sędzia Dredd" z Sylvestrem Stallone. Poza tym w odróżnieniu od poprzedniego filmu, w remake'u Travisa nie brakuje dosłownej przemocy i brutalnych scen.

W głównej roli zagrał Karl Urban (znany z roli Eomera we „Władcy Pierścieni: Dwie wieże” i w „Powrocie króla”). Towarzyszą mu m.in. Rachel Wood, Lena Headey, Wood Harris, Langley Kirkwood jako Sędzia Lex, Kevon Kane – Mark, Joe Vaz - Big Joe, Luke Tyler – Freel, Jason Cope, Warrick Grier, Scott Sparrow – Japhet. W roli Cassandry Anderson wystąpiła Olivia Thirlby.

Dredd 3D
Tytuł oryginalny

Dredd

Gatunek

akcji, sci-fi, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

28.09.2012

Czas trwania

95 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27zio9
d27zio9
d27zio9