Trwa ładowanie...
dystrykt 9
13-08-2009 18:13

"Dystrykt 9" - Łowcą androidów XXI wieku!

"Dystrykt 9" - Łowcą androidów XXI wieku!Źródło: ITI Cinema
d4l76e8
d4l76e8

Wszystko wskazuje na to, że Peter Jackson zaangażował się w projekt, którego miłośnicy kina SF długo nie zapomną. Przedstawiamy opis i pierwsze opinie filmu "Dystrykt 9" - określanego nawet jako "Łowca androidów XXI wieku!".

Przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji przybyli 28 lat temu na Ziemię. Bez precyzyjnego planu, jak zorganizować życie uchodźców, ludzie odizolowali ich w Dystrykcie 9 – zamkniętej dzielnicy Johannesburga. Powołana do jej nadzoru specjalna firma Multi-National United nie dba jednak o godziwe warunki dla przybyszy. Prawdziwym celem korporacji są badania nad odebraną im niezwykłą bronią. Do jej obsługi potrzebne jest jednak DNA obcych.

Konflikt między gospodarzami a emigrantami wybucha, kiedy pracownik MNU Wikus van der Merwe (Sharlto Copley)
przypadkowo zarażony nieznanym wirusem zmienia swój kod genetyczny. Rozpoczyna się polowanie na nową istotę, której DNA pozwoliłoby ludzkości odkryć tajemnice supernowoczesnych, kosmicznych technologii.

d4l76e8

Napiętnowany i odrzucony mutant podzieli dwa światy. Kto w Dystrykcie 9 okaże się jego sprzymierzeńcem a kto wrogiem?

Przemysł filmowy zmierza w dobrym kierunku. ‘Dystrykt 9’ jest czymś, czego do tej pory w kinie nie było.
Entertainment Weekly.

Wspaniałe dzieło, które czerpie z wielu gatunków kina. (…) Niejednoznaczny obraz naszego świata, w którym ludzie okazują się największymi potworami w kosmosie. (…) Efekty specjalne na najwyższym poziomie. Przybysze z kosmosu ukazani są tak, że zapominamy o tym, że są przedmiotem cyfrowej animacji.
Screen Daily

Fabuła i narracja ‘Dystryktu 9’ jest przełomowa dla dzisiejszego kina. Podobnie było w latach osiemdziesiątych z ‘Łowcą androidów’.
Sci Fi Wire

d4l76e8

Niezwykle przekonujący, nowatorski obraz ludzi w zetknięciu z obcą cywilizacją. Film, który czyni z Petera Jacksona, wizjonera filmowej produkcji science fiction XXI wieku.
Variety

Spektakularne, bardzo dynamiczne widowisko. (…) Film, który w przystępny sposób, prócz rozrywki proponuje widzom refleksję nad rozwojem naszej cywilizacji, powiązaniami polityki i biznesu oraz po prostu nad ludzką naturą. Hollywood Reporter

d4l76e8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l76e8