ycipk-3ody7p
ycipk-3ody7p

Dzikie pszczoły - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Jest to chwilami groteskowa, chwilami poruszająca, chwilami ironiczna obserwacja życia młodych ludzi w małej wiejskiej społeczności. Słodko-gorzki obraz ich marzeń i skrytych miłości. Film nawiązuje do najlepszych czeskich filmów, a zwłaszcza tych z Nowej Fali z lat 60, które w tak doskonały sposób pokazywały życie społeczności wiejskiej.

Życie w małej wiosce położonej w północnych Morawach, z dala od wielkiego świata i jego rozlicznych konfiktów, składa się z dwóch elementów - "nicnierobienia" i przesiadywania w barze. Po czterdziestu latach komunizmu pozostały tylko na wpół zruinowany kościółek, opuszczone obszary rolne, 99-procentowe bezrobocie i bar. Swoją bezradność mieszkańcy wioski maskują poczuciem humoru i nadzieją na... wydarzenie roku czyli zabawę u strażaków.

Kaja, syn samozwańczego mędrca wioski, jest nieśmiałym leśnikiem, któremu wpadła w oko Bożka, prowadząca w wiosce sklepik. Jednak dziewczyna skłania się raczej ku Ladzie, lokalnemu dandysowi, naśladowcy Michaela Jacksona. Kaja nie może się z nim równać. Niespodziewanie jednak do wioski powraca jego brat i rozpoczyna się zabawa u strażaków. Następnego ranka nic nie będzie już takie, jak dawniej. Czy aby na pewno?

ycipk-3ody7p
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-3ody7p
ycipk-3ody7p