Trwa ładowanie...
d34pc3j

Dzikie pszczoły

Najnowsze informacje
3.0
(51 głosów)
Oceń:
1
d34pc3j

Jest to chwilami groteskowa, chwilami poruszająca, chwilami ironiczna obserwacja życia młodych ludzi w małej wiejskiej społeczności. Słodko-gorzki obraz ich marzeń i skrytych miłości. Film nawiązuje do najlepszych czeskich filmów, a zwłaszcza tych z Nowej Fali z lat 60, które w tak doskonały sposób pokazywały życie społeczności wiejskiej.

Życie w małej wiosce położonej w północnych Morawach, z dala od wielkiego świata i jego rozlicznych konfiktów, składa się z dwóch elementów - "nicnierobienia" i przesiadywania w barze. Po czterdziestu latach komunizmu pozostały tylko na wpół zruinowany kościółek, opuszczone obszary rolne, 99-procentowe bezrobocie i bar. Swoją bezradność mieszkańcy wioski maskują poczuciem humoru i nadzieją na... wydarzenie roku czyli zabawę u strażaków.

Kaja, syn samozwańczego mędrca wioski, jest nieśmiałym leśnikiem, któremu wpadła w oko Bożka, prowadząca w wiosce sklepik. Jednak dziewczyna skłania się raczej ku Ladzie, lokalnemu dandysowi, naśladowcy Michaela Jacksona. Kaja nie może się z nim równać. Niespodziewanie jednak do wioski powraca jego brat i rozpoczyna się zabawa u strażaków. Następnego ranka nic nie będzie już takie, jak dawniej. Czy aby na pewno?

Podziel się opinią

1
d34pc3j

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34pc3j
d34pc3j
d34pc3j