Trwa ładowanie...
d39meui

Edyta Herbuś

Najnowsze informacje
3.3
(5091 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Kielce

Filmografia:

Bodo ()

Ojciec Mateusz () (Ilona)

Zamiana (2009) (dziennikarka)

Tylko miłość () (Zuzia)

7 Krasnoludków. Las to za mało (2006) (Królewna Śnieżka)

Na Wspólnej () (Urszula)

Małgosia contra Małgosia (2008) (Małgosia)

Wyspa Dinozaura (2007) (Frania)

Kryminalni () (prostytutka zamieszana w morderstwo)

7 uczuć (2018) (Pani Aga)

d39meui

Tancerka, modelka, aktorka-amatorka, jedna z najseksowniejszych i najbardziej znanych, polskich gwiazd ostatnich lat. Na szeroką skalę zasłynęła dzięki występom w popularnym show „Taniec z gwiazdami”.

Urodziła się 26 lutego 1981 roku w Kielcach. Jest absolwentką studium charakteryzacji i wizażu teatralno-filmowego, które ukończyła poniekąd na marginesie swoich głównych zainteresowań - jej czołową pasją był od zawsze przede wszystkim taniec. Pierwsze kroki stawiała w kieleckiej szkole Step by Step. To wówczas poznała swojego wieloletniego partnera na parkiecie i w życiu – Tomka Barańskiego.

Jako tancerka osiągnęła bardzo wiele – posiada najwyższą, międzynarodową klasę S w tańcach latynoamerykańskich, jest finalistką wielu, znaczących turniejów tanecznych w kraju i zagranicą (m.in. mistrzostw Polski, Europy i Świata w tańcu nowoczesnym), trzykrotną Mistrzynią Polski Formacji Tanecznych, dwukrotną zdobywczynią Pucharu Polski Formacji Tanecznych i wicemistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich.

* Sukcesy te rozsławiły jej imię w środowisku tancerzy i choreografów, jednak cały kraj miał okazję poznać ją dopiero w 2005 roku, dzięki udziałowi w popularnym show „Taniec z gwiazdami”. Występ u boku Kuby Wesołowskiego w II edycji tego programu okazał się dla dziewczyny kluczem do kariery – prócz niewątpliwych umiejętności tanecznych, wpływ na to miał medialny czar, charyzma i niebywała uroda Herbuś. Mimo braku wygranej (III miejsce) to właśnie ona okazała się jedną z największych gwiazd tanecznego show.*

Szybko zaczęto wykorzystywać jej urodę i popularność, zapraszając ją do udziału w serialach (rola u boku Wesołowskiego w „Na Wspólnej” 2006-2007, rola niani w „Tylko miłość” 2007-2009), kampaniach reklamowych (m.in. firmy kosmetycznej Soraya) i programach rozrywkowych (rola prowadzącej „W rytmie MTV” 2006-2007, występ w I edycji „Jak oni śpiewają” 2007). W 2006 roku ponownie wzięła udział w „Tańcu z gwiazdami”, tym razem pojawiając się w parze z Marcinem Mroczkiem. Dwa lata później to właśnie u jego boku wytańczyła zwycięstwo w Konkursie Tańca Eurowizji (2008).

W tym samym roku zagrała tytułową rolę w średniometrażowym filmie „Małgosia kontra Małgosia” Patrycji Hurlak, powstałym na podstawie znanej powieści Ewy Nowackiej, dołączyła do obsady serialu „Samo życie” i raz jeszcze podjęła się zadania współprowadzenia (razem z Maćkiem Rockiem) programu telewizyjnego – tym razem były to nadawane w telewizji Polsat „Przebojowe dzieciaki”.

W 2009 roku zadebiutowała na dużym ekranie, dzięki roli swojej imienniczki – dziennikarki Edyty w głośnej produkcji komediowej „Zamiana” Konrada Aksinowicza, z Grażyną Wolszczak, Piotrem Gąsowskim, Joanną Liszowską i Krzysztofem Tyńcem.

Ma na swoim koncie gościnne występy w serialach: „Plebania”, „Kryminalni”, „Świat według Kiepskich”, udział w kilku teledyskach i reklamach telewizyjnych. W 2006 roku użyczyła swojego głosu Królewnie Śnieżce w komedii fantasy „7 krasnoludków: Las to za mało – historia jeszcze prawdziwsza”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39meui
d39meui
d39meui