Trwa ładowanie...

Ekranizacja "Thorgala" od twórcy "Pitbulla"

Share
Ekranizacja "Thorgala" od twórcy "Pitbulla"Źródło: komiksomania.pl
dqxd4ua

Jeżeli te informacje okażą się prawdą, może to być najważniejsza komiksowa wiadomość ostatnich lat. Firma producencka East Pictures S.A. zapowiedziała na swojej stronie internetowej prace nad ekranizacją przygód legendarnego wikinga Thorgala.

O sprawie donosi magazyn internetowy Motyw Drogi. Reżyserią filmu miałby się zająć Patryk Vega, twórca kultowego serialu „Pitbull”, odpowiedzialny także za „Twarzą w twarz” i najnowszy hit polskiej kinematografii - „Ciacho”. To właśnie „Ciacho” jest pierwszym filmem wyprodukowanym przez East Pictures i wygląda na to, że kasowy sukces tej komedii zachęcił szefów firmy do dalekosiężnych planów.

Kinowy „Thorgal” miałby być trylogią nakręconą za łączną kwotę 60 milionów złotych. Produkcja zaplanowana jest na lata 2011-2013. Jak pisze dalej Łukasz Babiel z Motywu Drogi, Vega jest już na etapie zapoznawania się z całą serią, by wybrać najważniejsze komiksy i podzielić je na trzy części filmu. Co ciekawe jeszcze niedawno na stronie internetowej firmy można było znaleźć sugestię, że Thorgala mógłby zagrać gwiazdor światowego formatu - padło nawet nazwisko Clive’a Ovena (teraz zakładka z dalszymi planami firmy zniknęła, nam jednak udało się pstryknąć fotkę).

Zobacz także:

dqxd4ua

**[

SZOKUJĄCE ZAROBKI GWIAZD TVP ]( http://film.wp.pl/tyle-zarabiaja-w-tvp-6025284410012289g ) [

ONA URODZI DZIECKO BRATU! ]( http://film.wp.pl/tila-tequila-urodzi-dziecko-swojego-brata-6025284087915137g ) [

CO SIĘ STAŁO Z JEJ PIERSIAMI? ]( http://film.wp.pl/historia-znikajacych-piersi-sylwii-gliwy-6025284349604993g ) [

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) ** „Thorgal” autorstwa belgijskiego scenarzysty Jeana Van-Hamme’a i polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego, to jedna z najpopularniejszych serii komiksowych w Europie. Jak podaje serwis www.acbd.fr, 29 tom „Thorgala” miał we Francji nakład 290 tysięcy egzemplarzy. Głównym bohaterem serii jest dzielny wiking, który okazuje się być „dzieckiem z gwiazd”, jedynym ocalałym z katastrofy
statku kosmicznego przelatującego obok naszej planety. Od 30 tomu scenarzystą serii jest Yves Sente, a głównym bohaterem został syn Thorgala - Jolan. W Polsce komiks wydaje (w bardzo wysokim jak na polskie standardy nakładzie) wydawnictwo Egmont Polska.

dqxd4ua

Są jednak pewne przesłanki, które każą nam patrzeć na te zapowiedzi sceptycznie. Nieco dziwi rozmach, z jakim mało wcześniej znana firma wkracza na szeroki rynek. Wśród jej zapowiedzi znalazły się filmy nie tylko z gigantycznymi budżetami (obok „Thorgala” także „Krzyżacy” za 30 mln zł, „Monte Cassino” za 20 mln zł i film na podstawie „Sagi o Ludziach Lodu” za 20 mln zł), ale i z gwiazdorską obsadą. W najbliższych planach East Productions znajduje się 10-odcinkowy serial „Wor w zakonie” o rosyjskiej mafii, z Johnem Malkovichem i Garym Oldmanem i Tillem Schweigerem.

Podejrzana jest także sama strona internetowa - bardzo nieudolnie zaprojektowana i napisana (opisy zapowiedzi pełne są literówek i stylistycznych wpadek). Niepokojący jest także fakt, że w dzień po podaniu informacji o planach nakręcenia „Thorgala” zapowiedź znika ze strony firmy.

Zobacz także:

**[

SZOKUJĄCE ZAROBKI GWIAZD TVP ]( http://film.wp.pl/tyle-zarabiaja-w-tvp-6025284410012289g ) [

ONA URODZI DZIECKO BRATU! ]( http://film.wp.pl/tila-tequila-urodzi-dziecko-swojego-brata-6025284087915137g ) [

CO SIĘ STAŁO Z JEJ PIERSIAMI? ]( http://film.wp.pl/historia-znikajacych-piersi-sylwii-gliwy-6025284349604993g ) [

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) **

dqxd4ua
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqxd4ua
dqxd4ua