Trwa ładowanie...
d1s9wqp

Elisabeth Duda

Najnowsze informacje
3.9
(257 głosów)
Oceń:
Filmografia:
d1s9wqp

Elisabeth Duda jest aktorką, której zawodowymi poczynaniami kieruje wyjątkowy temperament i charyzma. Jest perfekcjonistką, przy czym nic a nic nie przeszkadza jej to w byciu wspaniałomyślną altruistką.

"Lubię zachowywać się jak archeolog, grzebać » w postaci aż do kości, dowiedzieć się, kim jest, jak wygląda, jej spojrzenie na świat. Kiedy jestem na scenie, staram się, aby mój występ był bardziej "dziełem artystycznym", nie sprawozdaniem."

Po matematycznej maturze i dwóch latach studiów na wydziale stosunków międzynarodowych w Paryżu, Elisabeth rzuciła studia, by odkryć na nowo swoje korzenie w Polsce.

Zafascynowana sztuką fotograficzną, kinematograficzną, będąc pod wrażeniem dzieł Krzysztofa Kieślowskiego, próbuje sie dostać na wydział reżyserski Łódzkiej Szkoły Filmowej. Dyrektor PWSFTviT Henryk Kluba namówił ją jednak na inny kierunek.

W ślad za tą sugestią, cztery lata później, Elisabeth skończyła studia aktorskie z najlepszymi wynikami na swoim roku i jako pierwszy obcokrajowiec w historii Szkoły na tym wydziale.

Dostała także wyróżnienie od Ministerstwa Kultury w Polsce.

Jeszcze na studiach Elisabeth, którą wszyscy nazywają po prostu Elą, przebiera się w rolę dziennikarki, kronikarki, ot kabareciarki w telewizji polskiej TVP2, w kulturalnym i rozrywkowym programie "Europa da się lubić".

Pod koniec 2005 roku, Ela otrzymuje nagrodę "Piękniejsza Polska" od Ministra Kultury za dwujęzyczny film dokumentalny : "60 minut dookoła Polski" (po polsku i angielsku).

Od końca 2006 roku, Ela pracuje tylko i wyłącznie w zawodzie aktorskim.

Źródło: oficjalna strona aktorki

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s9wqp
d1s9wqp
d1s9wqp