Trwa ładowanie...
d3qfpn6

Elizabeth Hurley

Najnowsze informacje
3.8
(266 głosów)
Oceń:
d3qfpn6

Modelka i aktorka pochodzenia brytyjskiego, znana przede wszystkim jako wieloletnia partnerka Hugh Granta. Najsłynniejszą produkcją z jej udziałem były komedie z serii „Austin Powers”.

Urodziła się 10 czerwca 1965 roku w Basingstoke w hrabstwie Hampshire w Anglii. Jako dziecko chciała zostać tancerką – w wieku 12 lat wysłano ją do szkoły baletowej z internatem, jednak niedoszła primabalerina szybko wróciła do domu, nie mogąc znieść dyscypliny codziennych treningów.

W czasie college’u wyjechała na stypendium do stolicy, gdzie w London Studio Centre uczyła się gry aktorskiej i pobierała dalsze kursy tańca.

Zadebiutowała w 1987 roku w nowelowym filmie „Aria”, grając w części wyreżyserowanej przez Bruce’a Beresforda.

Rok później spotkała się po raz pierwszy z Hugh Grantem, na planie hiszpańskiego romansu „Remando al viento” (1988).

Początkowo występowała w brytyjskich filmach TV (m.in. „Akt woli” 1989) oraz w europejskich produkcjach (niemiecki thriller „Morderczy rejs” 1990 z Grażyną Szapołowską), zanim zadebiutowała po drugiej stronie oceanu w thrillerze akcji „Pasażer 57” (1992) z Wesleyem Snipesem.

Choć nigdy nie miała szczęścia do ról w kasowych produkcjach, w latach 90-tych stale była na czołówkach gazet za sprawą związku i skandali związanych z osobą Hugh Granta, a także kontraktu reklamowego z firmą kosmetyczną Estée Lauder.

W 1995 roku zagrała w brytyjskim thrillerze „Dzikie psy i Anglik”, rok później pojawiła się w roli Dalili w biblijnej produkcji Nicolasa Roega „Samson i Dalila” (1996) oraz w kryminalnym filmie TV „Harrison wraca na scenę” (1996) z udziałem Felicity Huffman, a w 1997 roku wystąpiła w najbardziej znanym filmie z jej udziałem – komedii akcji „Austin Powers: Agent specjalnej troski”. Zanim zagrała w kontynuacji komedii, zatytułowanej „Austin Powers 2 – Szpieg, który nie umiera nigdy” (1999), pojawiła się m.in. na planie kryminału sensacyjnego „Niebezpieczny kraj” (1997), dramatu biograficznego „Wieczna północ” (1998) z Benem Stillerem oraz familijnej komedii sci-fi „Mój przyjaciel Marsjanin” (1999).

Rok 1999 to także udział w komedii Rona Howarda „EDtv”, rok 2000 – występ u boku Seana Penna i Katrin Cartlidge w thrillerze „Przekleństwo wyspy” oraz rola diablicy w komedii fantasy „Zakręcony”, a 2001 – udział w komedii kryminalnej „Drugie wcielenie” ze Stevem Buscemim.

W 2002 roku była gwiazdą znanej komedii romantycznej „Kto pierwszy, ten lepszy” ze znanym z serialu „Przyjaciele” Matthew Perrym.

Jej urodzony w 2002 roku syn Damian ma siedmioro rodziców chrzestnych, wśród których znaleźli się m.in. Elton John i Hugh Grant. Sama Hurley jest matką chrzestną synów Victorii i Davida Beckhamów.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qfpn6
d3qfpn6
d3qfpn6