Trwa ładowanie...
d1eym3e

Emily Ratajkowski

Najnowsze informacje
4.5
(8 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Londyn, Anglia, Wielka Brytania

Filmografia:

We Are Your Friends (2015) (Sophie)

Ekipa (2015) (Emily Ratajkowski)

Zaginiona dziewczyna (2014) (Andie Hardy)

Year and a Day, A (2005) (Dziewczyna)

In darkness (2018) (Veronique)

Jestem taka piękna! (Mallory)

Seriale:

iCarly (Tasha)

d1eym3e

Emily Ratajkowski to amerykańska modelka i aktorka. W wieku 14 lat podpisała kontrakt z agencją modelek i od tej pory występuje w kampaniach film odzieżowych i promuje znane domy mody. Jednocześnie wystąpiła w kilku filmach i serialach, takich jak między innymi "A Year and a Day", "iCarly", "Zaginiona dziewczyna", "Ekipa", "The Spoils Before Dying", "Cruise", "In Darkness" czy "Jestem taka piękna".

Emily Ratajkowski - życiorys

Emily O'Hara Ratajkowski urodziła się 7 czerwca 1991 roku w Londynie. Modelka jest jedyną córką Kathleen Balgley, wykładowcy języka angielskiego, i Johna Ratajkowskiego, który pracował jako fotograf. We wczesnej młodości mieszkała w Londynie i ma korzenie irlandzkie, niemieckie, polskie i żydowskie. Po kilku latach życia w Anglii wyjechała do Kalifornii, gdzie wychowywała się w małym domku nad oceanem. Jednocześnie dużo podróżowała, jednak powróciła do Stanów Zjednoczonych i postanowiła zająć się modelingiem. Oprócz tego od zawsze była zafascynowana teatrem, dlatego próbowała swoich sił również jako aktorka.

Emily Ratajkowski - kariera

Pierwszym krokiem w karierze Emily Ratajkowski było podpisanie pierwszego profesjonalnego kontraktu, który zawarła z agencją modelek Ford Models. Równolegle pracując jako modelka, została absolwentką szkoły średniej, do czego namawiali ją rodzice.

Emily Ratajkowski przez pewien czas występowała głównie w kampaniach firm odzieżowych, jednak szybko odnalazła się także w świecie mody. Pierwszym przełomem w jej karierze była sesja do magazynu "Treats!", a w kolejnych latach reprezentowała światowe domy mody i cały czas nie rezygnowała z castingów w celu zostania aktorką.

Emily Ratajkowski - filmy, seriale, teledyski

W trakcie zleceń przyjmowanych w ramach współpracy z Ford Models Emily Ratajkowski chodziła na przesłuchania i castingi. Ostatecznie udało jej się zdobyć rolę drugoplanową w serialu Disneya "iCarly", gdzie pojawiła się jako Tasha. Wcześniej, jeszcze przed karierą w modelingu, zagrała także bardzo krótkie role w filmach "Andrew's Alteration" i "A Year and a Day".

W 2013 roku kariera Emily Ratajkowski stopniowo nabierała rozpędu za sprawą roli w teledysku do utworu "Blurred Lines" autorstwa Robina Thicke. Jej udział w klipie spotkał się z wieloma krytycznymi uwagami, jednak przełożył się też wymiernie na jej popularność w mediach.

Po udziale w teledysku do "Blurred Lines" Emily Ratajkowski wystąpiła w kolejnym, do singla "Love Somebody" popularnej grupy Maroon 5. Dzięki temu światowe media jeszcze mocniej się nią zainteresowały i udało jej się pojawić w kilku poważniejszych projektach.

Wkrótce na rynku pojawiły się kolejne filmy z udziałem Emily Ratajkowski, na przykład "Zaginiona dziewczyna", "Ekipa", "We Are Your Friends", "In Darkness" oraz "Jestem taka piękna". Z racji sporej popularności modelka zaangażowała się również w akcje promocyjne dla Planned Parenthood, a także wykorzystała swoją pozycję w show biznesie do działań charytatywnych i walki o prawa kobiet.

Emily Ratajkowski - życie prywatne

W grudniu 2014 roku Emily Ratajkowski potwierdziła, że spotyka się z muzykiem Jeffem Magidem. Para jednak rozstała się po czterech latach związku, a modelka miesiąc później ogłosiła swój ślub z aktorem i producentem Sebastianem Bear-McClardem. Ślub Emily Ratajkowski był zaskoczeniem dla jej fanów, jednak nie były to jedyne kontrowersje, którym modelka musiała stawić czoła. W 2014 roku media obiegła informacja, że do sieci trafiły nagie zdjęcia Emily Ratajkowski, które zostały skradzione z jej konta iCloud. Modelka słynie też z zamiłowania do skąpych strojów, co zdaniem wielu stoi w sprzeczności z założeniami feminizmu, który czynnie wspiera.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eym3e
d1eym3e
d1eym3e