Trwa ładowanie...
dus2m8h

Emma Roberts

Najnowsze informacje
4.6
(171 głosów)
Oceń:
dus2m8h

Amerykańska aktorka i piosenkarka. Kojarzona głównie z pierwszoplanową rolą w serialu „Nieidealna” oraz z filmem „Krzyk 4”.

* Emma Rose Roberts urodziła się 10 lutego 1991 roku w Rhinebeck w stanie Nowy Jork w USA. Jest córką aktora Erica Robertsa i bratanicą Julii Roberts.* Debiutem fabularnym Roberts była rola córki Johnny'ego Deppa i Penelope Cruz w filmie Blow w reżyserii nieżyjącego już Teda Demme'a. Roberts zagrała tytułową rolę nastoletniej detektyw w filmie przygodowym z 2007 roku Nancy Drew i tajemnice Hollywood. W tym samym roku rola w filmie Elizabeth Allen Akawamaryna przyniosła jej nagrodę Young Artist Award dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Podczas konwencji ShoWest w 2007 roku przyznano jej miano obiecującej Gwiazdy Jutra (the Female Star of Tomorrow). Poza tym wystąpiła również w takich filmach jak The Winning Season z Samem Rockwellem, komedia romantyczna Wild Child. Zbuntowana księżniczka i film krótkometrażowy pokazywany na festiwalu Sundance Big Love w reżyserii Leifa Tildena z Samem Rockwellem.

* W telewizji Roberts przez trzy sezony grała rolę Addie Singer w popularnym serialu komediowym stacji Nickelodeon Nieidealna*, za którą w 2004 roku otrzymała dwie nominacje do nagrody dla młodych artystów Young Artist Award, w roku 2005 nagrodę Teen Choice Award, a w roku 2007 nominację do nagrody Nickelodeon Kids 'Choice.

* W 2009 roku wystąpiła w przebojowej komedii familijnej Hotel dla psów z Donem Cheadle’em i w niezależnym filmie Lymelife*, w którym wystąpił również Alec Baldwin. Premiera filmu odbyła się w 2008 roku podczas międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto, był on także wyświetlany w trakcie Festiwalu Filmowego w Sundance w 2009 roku.

Jej kolejne projekty filmowe to między innymi: film Joela Schumachera Twelve, którego premiera odbyła się podczas Festiwalu Filmowego w Sundance w 2010 roku, film Dustina Lance'a Blacka What's wrong with Virginia, thriller 4.3.2.1. oraz dramat It's Kind of a Funny Story.* W 2011 roku wystąpiła w głównej roli w filmie „Krzyk 4”, gdzie wcieliła się w Jill Roberts.*

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dus2m8h
dus2m8h
dus2m8h