Trwa ładowanie...
d1g0qwy

Eva Longoria

Najnowsze informacje
4.4
(3200 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Corpus Christi, Texas, USA

Filmografia:
d1g0qwy

Jej kariera należy do jednaj z najbardziej błyskawicznych w historii Hollywood. Cztery lata temu nikt o niej nie słyszał. W 2004 roku zagrała w serialu „Gotowe na wszystko” i z dnia na dzień uzyskała status gwiazdy. Uznana przez magazyn „People” za jedną z 50. najpiękniejszych kobiet na świecie.

Urodziła się w 1975 roku w Corpus Christi w stanie Texas. Rodzinne miasteczko nie było dla niej przychylne. Eva jako jedyna z czterech córek państwa Longoria wrodziła się w mającego meksykańskie korzenie ojca. Z czarnymi włosami i ciemną karnację przyszła gwiazda tak bardzo różniła się od swoich niebieskookich sióstr-blondynek, że * w okolicy żartowano, iż jest podrzutkiem*. W dobrych relacjach z sąsiadami nie pomagał również jej chłopięcy styl bycia. Jak sama mówi:- W Teksasie każda kobieta spędza pięć godzin przed lustrem nawet jeśli wybiera się tylko do warzywniaka, a ja cały czas biegałam umorusana z ojcem na polowania.

Mierząca 157 cm wzrostu Eva w młodości zupełnie nie myślała o aktorskiej karierze. Od grania znacznie bardziej interesował ją sport dlatego na swoją uczelnię wybrała wydział sportu w teksańskim college’u A&M-Kingsville, który zresztą ukończyła z wyróżnieniem.

Za początek kariery Eva Longoria uznaje wygraną w konkursie piękności organizowanym w jej rodzinnym miasteczku. Zdobyty w 1998 roku tytuł Miss Corpus Christi zaowocował stypendium. Przyszła gwiazda wyjechała na kilka dni do Los Angeles, by podszkolić się w modelingu. Do rodzinnego miasteczka nigdy już nie powróciła. Gdyby nie to zdarzenie zrobiłaby studia podyplomowe na uczelni, w której zdobyła magistra i nigdy byśmy o niej nie usłyszeli.

Eva tak wspomina swój udział w konkursie piękności:- Przy moim wzroście w długich sukniach wyglądałam fatalnie. Dopiero w kostiumach, kiedy widać było moją bardzo proporcjonalną budowę, zyskiwałam uznanie jurorów. Dzięki tym konkursom nauczyłam się dbać o siebie. Poznałam tajniki makijażu, eksponowania tego, co najlepsze, tuszowania niedoskonałości. Nauczyłam się m.in. tego, jak za pomocą plastrów i odpowiednio pikowanego stanika powiększyć piersi do całkiem imponujących rozmiarów.

Jak to najczęściej bywa ambitnej Evie Longorii w karierze pomógł przypadek. Koniec lat 90. był okresem największych sukcesów Jennifer Lopez i Ricky Martina – latynoski typ urody był „na czasie”. Miss Corpus Christi udało się dostać angaż w kilku bardzo popularnych serialach np.: w „Beverly Hills 90210” czy „Dragnet” – niestety żaden z nich nie okazał się znaczący w jej karierze.

Zanim gwiazda tak naprawdę zadebiutowała przeszła przez wiele castingów, z których na niejednym, jak wspomina usłyszała: Dziękujemy, ale nie jest pani w typie, którego poszukujemy zanim jeszcze zdołała się odezwać. Przełomową była dla niej rola Isabelle w popularnym serialu „Young and the Restless”. To właśnie po zagraniu w tym odcinkowcu zaczęła otrzymywać ciekawe propozycje. Wśród nich była i ta, z której zna ją obecnie polska widownia, czyli rola Gabrielle Solis w „Gotowych na wszystko”.

Od czasu rozpoczęcia zdjęć do „Gotowych na wszystko” aktorka nie ma chwili przerwy. Jeśli nawet nie jest na planie serialu, to udziela wywiadu, pozuje do okładkowych sesji lub gra w filmach fabularnych. Tylko w 2005 roku udało jej się zagrać w dwóch fabułach, a w 2006 roku zakończyły się zdjęcia do „Sentinel”, gdzie wystąpiła u boku takich sław, jak Michael Douglas, Kiefer Sutherland i Kim Basinger. W 2008 roku zagrała w filmie "Nawiedzona narzeczona" i "Ciało bardzo niepedagogiczne". W 2011 roku wystąpiła w obrazie "Without Men".

Piękna Eva Longoria podpisała kontrakt z koncernem L'Oreal, na mocy którego stała się jedną z jego twarzy. W zamian oprócz prestiżu otrzymała niemałą sumkę 1 miliona dolarów.

Po niespełna 3 latach małżeństwa, gwiazda rozwiodła się z Tylerem Christopherem. Następnie była żoną koszykarza San Antonia Spurs - Tony'ego Parkera. 16 listopada 2010 roku, aktorka złożyła pozew o rozwód, po czym się rozwiodła.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g0qwy
d1g0qwy
d1g0qwy