Trwa ładowanie...
dgjwgpi

Eva Mendes

Najnowsze informacje
4.2
(1300 głosów)
Oceń:
dgjwgpi

Słynąca z latynoskiej urody, młoda gwiazda Hollywood, także modelka. Z pochodzenia jest Kubanką, ale urodziła się i dorastała w USA, dokąd w 1959 roku uciekli przed rewolucją jej rodzice, na długo przed jej urodzeniem.

Urodziła się 5 marca 1978 roku w Miami, ale już jako dwulatka została mieszkanką Los Angeles. Studiowała marketing i nie myślała poważnie o byciu aktorką. Zadecydował o tym – jak to często bywa – przypadek. Sąsiad – fotograf zrobił jej kilka zdjęć obok garażu, a kiedy potem starał się o pracę i umieścił je w swoim portfolio, pewien agent zainteresował się piękną Evą na tyle, że postarał się o spotkanie i załatwił jej angaż w „Dzieciach kukurydzy V” (1998). Choć rola nie była wymarzona, nie było co narzekać – ostatecznie, od udziału w tym horrorze (część III) zaczynała karierę sama Charlize Theron. Ponadto, rola dała jej możliwość dalszych występów w „mniej obrzydliwych” produkcjach – „Odlotowy duet” (1998), „Braciszek świnka” (1999), czy „Ulice strachu 2”. Pojawiła się w też w teledyskach Willa Smitha („Miami”) i Aerosmith („Hole in My Soul”).

Mendes poważnie podeszła do zawodu, jaki „zgotował” jej szczęśliwy los - w międzyczasie zapisała się do szkoły aktorskiej, gdzie przez kolejnych kilka lat doskonaliła swoje umiejętności.

W 2001 roku wystąpiła w „Mrocznej dzielnicy” w reżyserii Andrzeja Bartkowiaka (ceniony w USA, głównie operator filmowy), jednak przełomowym występem aktorki była rola u boku zdobywcy Oskara za tę rolę - Denzela Washingtona oraz Ethana Hawke’a w „Dniu próby” (2001). Rola Sary, dziewczyny Washingtona, była stosunkowo niewielka, ale jednak trudna do przeoczenia, zwłaszcza że film miał szeroką dystrybucję na całym świecie.

Później wystąpiła jeszcze w komedii „All About the Benjamins”, zanim przyszło jej zagrać prawdziwie gwiazdorską rolę w filmie akcji „Za szybcy, za wściekli” (2003). Ponieważ świetnie wypadła w filmie sensacyjnym, Roberto Rodriguez dał jej rolę w sequelu „Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2” (2003), gdzie wystąpiła obok Salmy Hayek, Antonio Banderasa, Willema Defoe i Johnny’ego Deppa.

Nie bez wpływu pewnie było tu też latynoskie pochodzenie Evy Mendes – Rodriguez, sam z pochodzenia Meksykanin, lubi zatrudniać latynoskich aktorów – na tej zasadzie wypromował przed laty samą Salmę Hayek.

Mendes ponownie spotkała się z Denzelem Washingtonem na planie kryminalnego thrillera „Wyścig z czasem” (2003), tym razem w roli pani detektyw. W tym samym, 2003 roku wystąpiła też w komedii „Skazani na siebie” z Meryl Streep i Mattem Damonem. Udział w komedii wyznaczył, zdaje się chwilowy zwrot w karierze Mendes.* W 2005 roku pojawiła się w trzech komediach romantycznych: obok Willa Smitha w „Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta”, w „Historii Wendella Bakera” oraz obok Julianne Moore, Billy’ego Crudupa i Davida Duchovny’ego w „Trust The Man” Barta Freundlicha*.

W 2007 roku zagrała w filmie akcji „Ghost Rider”, w którym aktorce partnerował Nicolas Cage. W 2009 pojawiły się dwie produkcje, w których znów mogła zabłysnąć talentem i urodą: "Queen of the South" oraz "Last Night".* W 2011 roku pojawiła się w filmie "Szybcy i wściekli 5".*

Od 2003 roku pracowała jako „twarz” firmy kosmetycznej Revlon. Jest autorką książki dla dzieci „Crazy Leggs Beshee”.

Prywatnie przyjaźni się z piosenkarką Jessiką Simpson, u której wystąpiła w teledysku („A Public Affair”). Jest uważana za jedną z najpiękniejszych i najseksowniejszych kobiet w showbiznesie, co potwierdzają wysokie lokaty w różnego rodzaju rankingach.

Oficjalna strona internetowa:http://www.evamendes.com/

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgjwgpi
dgjwgpi
dgjwgpi