Trwa ładowanie...
d10cjwr

Evangeline Lilly

Najnowsze informacje
4.5
(499 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Fort Saskatchewan, Alberta, Kanada

Filmografia:
d10cjwr

Aktorka i modelka kanadyjskiego pochodzenia, powszechnie znana i kojarzona jako Kate Austen - najpiękniejsza z gwiazd bijącego rekordy popularności serialu „Zagubieni”.

Urodziła się 3 sierpnia 1979 roku w Fort Saskatchewan, w Albercie. Wychowywała się w tradycyjnej, kanadyjskiej rodzinie, w towarzystwie dwóch sióstr. Mama jest kosmetyczką, tata – nauczycielem. Studiowała stosunki międzynarodowe na University of British Columbia, wówczas to zaangażowała się aktywnie w organizację niosącą pomoc krajom trzeciego świata. Spędziła m.in. trzy tygodnie w katolickiej misji na Filipinach, dzielnie znosząc spartańskie warunki życia w dżungli. Doświadczenie to później niewątpliwie przydało jej się na planie „Zagubionych”.

To właśnie podczas studiów, spacerując ulicami Kelowny, w British Columbia została zauważona przez Jeffa Palffy’ego - łowcę talentów z Ford Modeling Agency. Tym samym nietypowo, bo na ulicach kanadyjskiego, a nie kalifornijskiego miasta, zrealizował się jeden z typowych amerykańskich mitów, w których wielkie talenty i gwiazdy odkrywane są zawsze pośród tłumu zwyczajnych ludzi w sklepie, czy na ulicy. Co ciekawe, Lilly nie skorzystała wówczas z propozycji, jej zawodowe ambicje sięgały bowiem nieco wyżej, niż wizja zarobku bazującego wyłącznie na jej wyglądzie. Dopiero pół roku później, przyciśnięta brakiem pieniędzy na czesne, zdecydowała się oddzwonić do agenta.

Swoją przygodę z show-biznesem zaczęła od występów w reklamach (czego nie znosiła) i od drobnych ról telewizyjnych (serial familijny „Judgement Day” 2002, amerykański film „Porwanie Sinatry” Davidem Arquette i Williamem H. Macym 2003, serial sci-fi „Tajemnice Smallville” i amerykańska wersja „Szpitala ‘Królestwo’” 2004).

Krokiem milowym w jej karierze było zgłoszenie się do wzięcia udziału w castingu do ambitnego, nowopowstającego serialu o przygodach cudownie ocalałych, uwięzionych na nieznanej wyspie ofiar katastrofy samolotowej. Lilly niespecjalnie wierzyła w to, że uda jej się dostać na plan „Zagubionych”, szczególnie, że przez długi czas nikt do niej nie oddzwaniał. W końcu została jednak zaproszona na kolejny etap castingu, i to przez samego J.J. Abramsa – jednego z głównych twórców serialu. Mimo nikłego doświadczenia aktorskiego, bez trudu pokonała konkurentki, szczęśliwie dostając angaż do przełomowej roli Kate Austen.

Udział w serialu „Zagubieni”, który wkrótce okazał się jednym z największych, telewizyjnych hitów ostatniej dekady, przyniósł jej ogólnoświatową popularność i rozpoznawalność, jak również szereg ważnych nominacji: do Złotego Globu, National Television Award UK, Golden Satellite Award, Saturna (pięć nominacji), Teen Choice Award (siedem nominacji). W 2006 roku, wraz z kolegami-aktorami z planu odebrała zespołową nagrodę Screen Actors Guild Award.

W międzyczasie miała okazję zadebiutować na dużym ekranie: w epizodzie w komedii „Szalony weekend” z Chrisem Kleinem (2005) i w nieco większej roli w wojennym thrillerze „The Hurt Locker” (2008). W tym samym roku zagrała też jedną z głównych ról w kanadyjsko-francusko – niemieckim dramacie „Potem” Gillesa Bourdos, z Johnem Malkovichem i Romainem Durisem.

Evangeline Lilly jest uwielbiana przez męską część publiczności. Znajduje się w czołówce rozmaitych rankingów na najpiękniejsze, najgorętsze i najbardziej seksowne kobiety show-biznesu.

Prywatnie związana jest z kolegą z planu „Zagubionych” – Dominikiem Monaghanem (serialowy Charlie). Wcześniej była zamężna z kanadyjskim hokeistą.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10cjwr
d10cjwr
d10cjwr