Trwa ładowanie...
d3hxy2z

Fale

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3hxy2z
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Film "Fale" opowiada o Ani i Kasi, siedemnastolatkach wchodzących w dorosłość, chcą wybić się z rodzinnego miasta i zmienić swoje dotychczasowe życie. Marzą, aby zostać zawodowymi fryzjerkami.

Póki co odbywają praktyki w niewielkim salonie. Zmiany, o których marzą wymagają wiele wysiłku i rodzą poważny konflikt z otoczeniem. Między dziewczynami rodzi się głęboka więź. Niespodziewanie na drodze Ani staje matka, z którą dziewczyna od lat nie miała kontaktu.

Poruszający film Grzegorza Zaricznego – twórcy nagrodzonego Grand Prix na Sundance Film Festival za produkcję „Gwizdek” oraz wielokrotnie wyróżnianego na polskich festiwalach, w tym na Nowych Horyzontach oraz w Gdyni. Reżyser jest laureatem Talentu Trójki w kategorii film (Nagroda Programu 3 Polskiego Radia). W „Falach”, podobnie jak w nagrodzonym Złotymi Lwami „Cześć, Tereska” – postaci głównych bohaterek zostały odegrane przez niezwykle utalentowane, ale nie będące zawodowymi aktorkami dziewczyny. Nowy obraz Grzegorza Zaricznego znalazł się w prestiżowym gronie filmów prezentowanych w ramach Konkursu Głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach oraz Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Fale
Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2015

Data polskiej premiery

09.12.2016

Czas trwania

78 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hxy2z
d3hxy2z
d3hxy2z