Trwa ładowanie...
dz0nm01

Filip Bobek

Najnowsze informacje
4.4
(5365 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Gdańsk

Filmografia:

Sala samobójców (2010) (Marcin)

Wkręceni 2 (2015) (Leo Brant)

Kopciuszek () (Maks)

Komisarz Alex () (Filip Miler)

Egzamin z życia () (dziennikarz)

Oficerowie () (dźwiękowiec)

Pensjonat pod Różą () (Robert)

Prosto w serce () (Artur Sagowski)

80 milionów (2011) (Władysław)

Weekend (2010) (Playboy)

Klub szalonych dziewic () (Dawid Rietman)

Ranczo Wilkowyje (2007) (Doręczyciel poczty kwiatowej)

Magda M. () (Marcin Kołodziejczyk)

dz0nm01

Jeden z najbardziej znanych, świeżo odkrytych aktorów polskich młodego pokolenia. Mimo niedużego dorobku artystycznego, zdążył zdobyć uwielbienie widzów jako szczęśliwy posiadacz zniewalającego uroku osobistego i urody klasycznego amanta filmowego. Popularność na dużą skalę przyniosła mu rola Marka Dobrzańskiego w „BrzydUli”.

Urodził się 28 września 1980 roku w Gdańsku. Jest dyplomowanym aktorem – w 2005 roku ukończył warszawską Akademię Teatralną. Jego debiutem teatralnym była rola Beniamina w sztuce „Wyszedł z domu” Tadeusza Różewicza w reżyserii Marka Fiedora, wykreowana na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu.Jest aktorem związanym przede wszystkim z małym ekranem, na którym obecny jest już od kilku lat. Nie od początku los się do niego uśmiechał. Jeszcze do niedawna jego filmografia obejmowała niemal wyłącznie drugoplanowe, epizodyczne i gościnne występy serialowe. Mimo, że zagrane w popularnych produkcjach, były zbyt małe, by pomóc aktorowi rzeczywiście się wybić.

Grał Długiego w „Na Wspólnej”, dziennikarza muzycznego w „Egzaminie z życia”, dźwiękowca w „Oficerach” i Roberta w „Pensjonacie pod Różą”. W latach 2006-2007 był związany z serialem „Kopciuszek” Jerzego Łukaszewicza, gdzie kreował drugoplanową rolę Maksa. Gościnnie pojawił się w pojedynczych odcinkach tak znanych produkcji, jak „Magda M.”, „Kryminalni”, „Na dobre i na złe”, czy sitcom „Daleko od noszy”. W 2007 roku zadebiutował na dużym ekranie w epizodycznej roli w pełnometrażowej wersji popularnego serialu – „Ranczo Wilkowyje” Wojciecha Adamczyka, a rok później dołączył do obsady telenoweli „Barwy szczęścia”, gdzie wcielił się w rolę dyrektora artystycznego agencji. Absolutnie przełomową rolą w karierze aktora jest kreacja jednego z głównych bohaterów komediowego serialu „BrzydUla” – Marka Dobrzańskiego, prezesa firmy Febo & Dobrzański Fashion (2008-2009). To właśnie występ u boku Julii Kamińskiej i Mai Hirsch przyniósł mu prawdziwą popularność i uwielbienie, szczególnie żeńskiej części
publiczności.

O wykonywanym przez siebie zawodzie aktora mówi: Aby go wykonywać, trzeba mieć pasję, pracować nad nią, mieć do tego nieustający zapał. Nie może się ‘nie chcieć’. Staram się nie dopuszczać sytuacji, w których gra się od niechcenia, bez pasji - chociaż to nie zawsze jest łatwe. Prócz aktorstwa pasjonuje się fotografią – zarówno wykonywaniem zdjęć, jak i ich obróbką techniczną. W 2006 roku wziął udział w telewizyjnej reklamie Prince-Polo.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz0nm01
dz0nm01
dz0nm01