Trwa ładowanie...
d42tfpl
d42tfpl

Filip Bobek - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Gdańsk

Filmografia:

Sala samobójców (2010) (Marcin)

Wkręceni 2 (2015) (Leo Brant)

Kopciuszek () (Maks)

Komisarz Alex () (Filip Miler)

Egzamin z życia () (dziennikarz)

Oficerowie () (dźwiękowiec)

Pensjonat pod Różą () (Robert)

Prosto w serce () (Artur Sagowski)

80 milionów (2011) (Władysław)

Weekend (2010) (Playboy)

Klub szalonych dziewic () (Dawid Rietman)

Ranczo Wilkowyje (2007) (Doręczyciel poczty kwiatowej)

Magda M. () (Marcin Kołodziejczyk)

Zdjęcie
Podziel się

Jeden z najbardziej znanych, świeżo odkrytych aktorów polskich młodego pokolenia. Mimo niedużego dorobku artystycznego, zdążył zdobyć uwielbienie widzów jako szczęśliwy posiadacz zniewalającego uroku osobistego i urody klasycznego amanta filmowego. Popularność na dużą skalę przyniosła mu rola Marka Dobrzańskiego w „BrzydUli”.

Urodził się 28 września 1980 roku w Gdańsku. Jest dyplomowanym aktorem – w 2005 roku ukończył warszawską Akademię Teatralną. Jego debiutem teatralnym była rola Beniamina w sztuce „Wyszedł z domu” Tadeusza Różewicza w reżyserii Marka Fiedora, wykreowana na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu.Jest aktorem związanym przede wszystkim z małym ekranem, na którym obecny jest już od kilku lat. Nie od początku los się do niego uśmiechał. Jeszcze do niedawna jego filmografia obejmowała niemal wyłącznie drugoplanowe, epizodyczne i gościnne występy serialowe. Mimo, że zagrane w popularnych produkcjach, były zbyt małe, by pomóc aktorowi rzeczywiście się wybić.

Grał Długiego w „Na Wspólnej”, dziennikarza muzycznego w „Egzaminie z życia”, dźwiękowca w „Oficerach” i Roberta w „Pensjonacie pod Różą”. W latach 2006-2007 był związany z serialem „Kopciuszek” Jerzego Łukaszewicza, gdzie kreował drugoplanową rolę Maksa. Gościnnie pojawił się w pojedynczych odcinkach tak znanych produkcji, jak „Magda M.”, „Kryminalni”, „Na dobre i na złe”, czy sitcom „Daleko od noszy”. W 2007 roku zadebiutował na dużym ekranie w epizodycznej roli w pełnometrażowej wersji popularnego serialu – „Ranczo Wilkowyje” Wojciecha Adamczyka, a rok później dołączył do obsady telenoweli „Barwy szczęścia”, gdzie wcielił się w rolę dyrektora artystycznego agencji. Absolutnie przełomową rolą w karierze aktora jest kreacja jednego z głównych bohaterów komediowego serialu „BrzydUla” – Marka Dobrzańskiego, prezesa firmy Febo & Dobrzański Fashion (2008-2009). To właśnie występ u boku Julii Kamińskiej i Mai Hirsch przyniósł mu prawdziwą popularność i uwielbienie, szczególnie żeńskiej części
publiczności.

O wykonywanym przez siebie zawodzie aktora mówi: Aby go wykonywać, trzeba mieć pasję, pracować nad nią, mieć do tego nieustający zapał. Nie może się ‘nie chcieć’. Staram się nie dopuszczać sytuacji, w których gra się od niechcenia, bez pasji - chociaż to nie zawsze jest łatwe. Prócz aktorstwa pasjonuje się fotografią – zarówno wykonywaniem zdjęć, jak i ich obróbką techniczną. W 2006 roku wziął udział w telewizyjnej reklamie Prince-Polo.

d42tfpl
d42tfpl