Trwa ładowanie...
d787114

Frank Sinatra

Najnowsze informacje
4.3
(25 głosów)
Oceń:
d787114

Aktor i piosenkarz - wielokrotnie nagradzany zarówno za występy filmowe, jak i śpiewanie.

Pochodził z biednej rodziny. Warunki, w jakich przyszło mu dorastać sprawiły, że zrobił wszystko, aby odnieść sukces. Jego biografia jest burzliwa i sama w sobie stanowi świetny materiał na film - kobieciarz, hazardzista, posądzany o kontakty z mafią, jak nikt inny miał prawo śpiewać "I did it my way"...

Karierę rozpoczynał od wokalnych występów w barach. Dzięki temu udało mu się założyć zespół. Prawdziwy sukces odniósł jednak jako solista.

Próbował także sił w filmie, ale zanim nie przyszedł przełom w 1953 wiodło mu się na tym polu nie najlepiej... Wszystko zmieniło się od "Stąd do wieczności" - za rolę Maggia zebrał świetne recenzje i dostał Oscara.

Potem grał między innymi w "The Man with the Golden Arm" (1955), "Suddenly" (1954), "The Manchurian Candidate" (1962) czy "Ocean's Eleven" - pierwowzór hitu Stevena Soderbergha z George'em Clooneyem i Bradem Pittem.

Sinatra był sześciokrotnie żonaty, w tym z Mią Farrow i Avą Gardner. Jest ojcem Nancy Sinatra. Podobno postać Johnny'ego Fontaine'a w "Ojcu chrzestnym" była nim inspirowana.

Był integralną częścią tzw. "Rat Pack" - oprócz niego należeli do niej: Dean Martin, Sammy Davis Jr. i Peter Lawford.

Na jego nagrobku rodzina i przyjaciele umieścili napis "The best is yet to come"...

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d787114
d787114
d787114