Trwa ładowanie...
du1bh99

Gal Gadot

Najnowsze informacje
4.0
(33 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Rosh Ha'ayin, Izrael

Filmografia:
du1bh99

Gal Gadot - izraelska aktorka i modelka. Sławę przyniosła jej główna rola w wyreżyserowanej przez Patty Jenkins ekranizacji komiksu "Wonder Woman".

Gal Gadot urodziła się w Rosz ha-Ajin. Jej przodkowie pochodzili z Polski, Austrii, Czech i Niemiec. Babcia aktorki od strony ojca mieszka nawet w Warszawie. Gadot od najmłodszych lat zdradzała talent sceniczny. Uczęszczała chociażby na lekcje tańca, które porzuciła wraz z rozpoczęciem nauki w liceum. W szkole średniej wybrała klasę o profilu biologicznym. Ze względu na swój wzrost przez pewien czas uprawiała koszykówkę. Będąc jeszcze nastolatką dorabiała w jednej z popularnych restauracji typu fast food. Po ukończeniu szkoły rozpoczęła studia w college'u IDC Herzliya na kierunkach prawo oraz stosunki międzynarodowe.

W wieku 18 lat Gal Gadot po raz pierwszy wzięła udział w konkursie piękności. Zdobyła wówczas tytuł Miss Izraela. Reprezentowała również swój kraj na Miss Universe. To właśnie wtedy dostrzeżona została przez światowej klasy projektantów mody. Karierę modelki przerwało jej jednak otrzymane powołanie do wojska. Przez dwa lata Gadot odbywała obowiązkową służbę w Izraelskich Siłach Obronnych. Zdobyte w koszarach doświadczenie miało później zaowocować podczas pracy na filmowych planach.

Po odyciu służby Gal Gadot kontynuowała karierę modelki. Była m.in. twarzą kampanii reklamowej firmy Huawei. Promowała również samochody Jaguara i nowe perfumy Gucciego. Jej zdjęcia pojawiały się w takich magazynach jak "UMM", "FHM", "Cosmpolitan", "Cleo" "Fasion" i Lucire". W 2007 roku wzięła udział w sesji zdjęciowej "Maxima" jako "Kobieta z izraelskiej armii". Zdjęcia obiegły cały świat i wkrótce Gal Gadot trafiła na okładkę "New York Post".

Jeszcze jako studenka Gadot została zaproszona na casting do filmu "007 Quantum of Solance". Modelka nie otrzymała angażu w tym filmie, ale wkrótce zaproponowano jej rolę Gisele Harabo w serii "Szybcy i wściekli". W 2016 roku ogłoszono, że Gadot zagra Wonder Woman w produkcji "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości". Niedługo potem świat obiegła informacja, że grana przez aktorkę superbohaterka doczeka się własnego filmu. Pełnometrażowa "Wonder Woman" trafiła do kin w roku 2017 i zebrała dość dobre recenzje. Sama Gadot stała się bardzo szybko gwiazdą światowego formatu.

Prywatnie związana z izraelskim deweloperem Jaronem Wersano. Para ma dwie córki.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du1bh99
du1bh99
du1bh99