ycipk-2kml30
ycipk-2kml30

Gangster - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Lawless” to amerykański kryminał utrzymany w klimacie westernu. Film z 2012 roku wyreżyserował John Hillcoat ("Droga"), a scenariusz oraz muzykę napisał Nick Cave. Za produkcję odpowiadają: Lucy Fisher, Douglas Wick, Michael Benaroya, Megan Ellison. Film był w 2012 roku nominowany do Złotej Palmy na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

"Lawless" stanowi adaptację opartej na faktach powieści "The Wettest County in the World" Matta Bonduranta. Akcja książki rozgrywa się w czasach finansowego kryzysu i prohibicji na południu Stanów Zjednoczonych, w stanie Wirginia. Bohaterowie dzieła to dziadek autora i jego dwaj bracia, którzy zasłynęli jako szefowie gangu zajmującego się nielegalnym handlem alkoholem.

W filmie w rolach głównych występują: Tom Hardy jako Forrest Bondurant, Shia LaBeouf - Jack Bondurant, Jessica Chastain – Maggie, Jason Clarke - Howard Bondurant, Dane DeHaan - Cricket Pate, Gary Oldman - Floyd Banner, Mia Wasikowska - Bertha Minnix, Guy Pearce - Agent specjalny Charlie Rakes.

ycipk-2kml30
Tytuł oryginalny

Lawless

Gatunek

dramat, kryminał

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

23.11.2012

Czas trwania

115 min.

Obsada
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-2kml30
ycipk-2kml30
ycipk-2kml30