Trwa ładowanie...
camerimage
12-10-2015 17:24

Garretta Browna na Camerimage

Share
Garretta Browna na CamerimageŹródło: East news
d4gxmhd

Kolejnym ważnym wydarzeniem 23. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage będzie seminarium Garretta Browna "The Moving Camera: Dlaczego są lepsze i gorsze ujęcia?" Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.

Garrett Brown wymyślił i zbudował nagrodzony Oscarem® stabilizator kamery Steadicam i wykorzystał go do nakręcenia niemal stu filmów, zaczynając w 1975 roku od By nie pełzać na kolanach Hala Ashby'ego i Rocky’ego Johna G. Avildsena. Posiada 50 patentów na urządzenia związane z kamerami, w tym Steadicam Merlin dla kamer video, Skycam (kamerę na przewodach, używaną do filmowania wydarzeń sportowych) oraz Mobycam i Divecam, służące do filmowania pływaków i nurków podczas olimpiad.

Garrett Brown jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (ASC), Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych (DGA), Gildii Aktorów Ekranowych (SAG) oraz Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS). W 2009 roku trafił do Sports Broadcasting Hall of Fame, a w 2013 – do National Inventors Hall of Fame. Mimo że od 40 lat jest w Hollywood bez mała legendą, ciągle pracuje i mieszka w Filadelfii, a także podróżuje po całym świecie, ucząc operowania Steadicam oraz prowadząc wykłady z popularnego cyklu „The Moving Camera”.

23. Camerimage odbędzie się w Bydgoszczy w dniach od 14 do 21 listopada

d4gxmhd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gxmhd
d4gxmhd