Trwa ładowanie...
d3cnglq

Geri Halliwell

Najnowsze informacje
4.1
(14 głosów)
Oceń:
d3cnglq

Geri Halliwell (ur. 6 sierpnia 1972r. w Watford, Hertfordshire) - angielska wokalistka, autorka tekstów, projektantka mody, aktorka i pisarka. Zanim zdobyła popularność w zespole Spice Girls, pozowała jako fotomodelka do magazynów 'Playboy' i 'Glamour'. Wystąpiła również gościnnie w tureckiej wersji 'Let's Make A Deal' jako hostessa.

W roku 1994 razem z Victorią Adams (znaną później jako Beckham), Melanie C, Mel B i Michelle Stephenson (zastąpioną w tym samym roku przez Emmę Bunton) grupę 'Touch'. Po zwolnieniu swojego pierwszego menedżera, dziewczyny zmieniły nazwę na 'Spice Girls'. W roku 1996 wydały przebojowe single: 'Wannabe' i 'Say You'll Be There'. Geri jest współautorką dwóch sukcesywnych albumów studyjnych zespołu- 'Spice' i 'Spiceworld'. W maju 1998 oficjalnie opuściła zespół, by rozpocząć karierę solową. Zlicytowała też swoją sukienkę z 'Brit Awards' na cele charytatywne.

W maju 1999 wydała swój pierwszy solowy singiel - 'Look At Me' (hit nr 2 w Wielkiej Brytanii), następnie w czerwcu album 'Schizophonic'. Single promujące ten longplay to hity nr 1 na Wyspach Brytyjskich - 'Mi Chico Latino', 'Lift Me Up' i 'Bag It Up'.

W 2001 roku wyszedł najbardziej sukcesywny singiel Geri Halliwell - 'It's Raining Men' (cover hitu lat 80 zespołu 'Weather Girs'). Promował już drugi album artystki - 'Scream If You Wanna Go Faster'. Tak też zatytułowała drugi singiel. Następnie wydała 'Calling' w dwóch wersjach (angielskiej i anglo-francuskiej). Geri po promocji koncertowej albumu 'Scream If You Wanna Go Faster' zrobiła przerwę od koncertowania, ale nie od pracy muzycznej.

W listopadzie 2004 roku wydała singiel 'Ride It'. W 2005 roku Geri wyszła piosenka 'Desire'. W maju tego samego roku wyszedł album 'Passion'. Zajął 41. miejsce w rankingu albumów na Wyspach, podczas gdy poprzednie albumy zajmowały kolejno 4. i 5. miejsce. Geri planowała zorganizowanie pierwszej solowej trasy koncertowej, niestety plany się nie zrealizowały, gdyż sprzedaż biletów była zbyt słaba. W tym samym roku zaszła w ciążę i 14 maja 2006 roku urodziła córkę- Bluebell Madonnę.

W roku 2007 wróciła z zespołem Spice Girls na kilkumiesięczną trasę koncertową i wydały kompilację najlepszych piosenek- 'Greatest Hits' z 2 nowymi utworami: pierwszym jest singiel 'Headlines (Friendship Never Ends)', natomiast drugim piosenka 'Voodoo'. W ramach trasy Geri założyła kopię sukienki Union Jack. W lutym 2008 roku dziewczyny przerwały nieoczekiwanie trasę koncertową, jak tłumaczyły, z powodu rodzinnych zobowiązań.

W latach 2008-2009 Geri wydawała książki dla dzieci z serii 'Ugenia Lavender' i to pozwoliło jej zostać Autorką Książek Dla Dzieci Roku 2008 na Wyspach Brytyjskich.

Od roku 2010 widywana jest w studio nagraniowym, co potwierdziła na swojej stronie internetowej. Od tego samego roku projektuje i reklamuje stroje dla 'Next'. Pierwszą linię (były to stroje plażowe) wypuściła w grudniu. W roku 2011 oprócz bikini i bielizny projektowałą również asymetryczne sukienki. W 2012 w lutym wypuściła na rynek stroje z motywem brytyjskiej flagi. Podczas konferencji ogłosiła zbliżający się powrót do kariery popowej, i że album jest w trakcie masteringu. Od czerwca 2012 pozostaje w kontakcie z fanami przez Twittera.

Geri często gościnnie pojawiała się w filmach i serialach, np.: 'Sex w Wielkim Mieście' (2003), 'The Fat Slags' (2004), 'Come Fly With Me' (2010).

Oprócz tego kilkukrotnie była jurorką w programach talent-show: 'Popstars: The Rivals' (2002) - ten program przyniósł sławę Cheryl Cole; 'All American Girl' (2003), 'The X Factor' (2010- casting w Glassgow, w zastępstwie za Dannii Minogue i 2012 - casting w Liverpoolu, w zastępstwie za Kelly Rowland).

Geri jest też autorką dwóch autobiografii - 'If Only' (1999) i 'Just For The Record' (2002).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cnglq
d3cnglq
d3cnglq