Trwa ładowanie...
d3wjuv7
d3wjuv7

Gran Torino - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

W Gran Torino Eastwood przedstawia historię Walta Kowalskiego, weterana wojny w Korei, który mimo upływu czasu twardo broni swoich przekonań. Jednak pod wpływem sąsiadów-imigrantów musi zrewidować swoje od dawna pielęgnowane uprzedzenia.

Emerytowany mechanik zabija czas majsterkowaniem, piciem piwa i comiesięcznymi wizytami u fryzjera. Zgorzkniały weteran wojny w Korei utrzymuje w stanie gotowości swoją lśniącą strzelbę typu M-1 i ufa tylko swojemu psu Daisy. Ludzie, których niegdyś nazywał sąsiadami, dawno już zmarli lub po prostu wyjechali. Ich miejsce zajęli imigranci z plemienia Hmong w południowo-wschodniej Azji, których Kowalski chronicznie nie znosi. Zirytowany prawie wszystkim, co go otacza – od cieknącego dachu, nieskoszonego trawnika czy otaczających go zewsząd twarzy obcokrajowców, poprzez gangi zakładane przez ludzi Hmong, latynoskich i afroamerykańskich nastolatków uważających się za panów dzielnicy i włóczących się bez celu, po własne dzieci, które dorosły i stały się dla niego zupełnie obcymi ludźmi – życie Walta to wegetacja.

Wszystko zmienia się pewnej nocy, kiedy w jego życie niespodziewanie wkracza nieśmiały szesnastoletni Tao (Bee Vang). Namówiony przez kumpli z sąsiedztwa próbuje ukraść ukochany samochód Kowalskiego – Forda Gran Torino rocznik ’72.

Clint Eastwood jest zarówno reżyserem, jak i odtwórcą głównej roli w dramacie "Gran Torino", w którym wraca na wielki ekran kilka lat po swojej ostatniej oscarowej produkcji, "Za wszelką cenę".

Tytuł oryginalny

Gran Torino

Gatunek

akcji, dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

27.03.2009

Czas trwania

116 min.

Obsada
d3wjuv7

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

d3wjuv7
d3wjuv7