Trwa ładowanie...
d2219od

Granice wytrzymałości

Najnowsze informacje
3.8
(240 głosów)
Oceń:
1
d2219od

"Granice wytrzymałości" to widowiskowy film akcji, wyreżyserowany przez Martina Campbella, twórcę "Goldeneye" i "Maski Zorro". Zdjęcia realizowano w majestatycznej scenerii nowozelandzkich Alp Południowych, co przydało scenom rozgrywającym się w niedostępnych górach niezwykłego realizmu.
W jednej z głównych ról oglądamy Izabellę Scorupco, znaną nam doskonale z super produkcji "Ogniem i mieczem", dla której jest to pierwszy od czasu "Goldeneye" występ w filmie amerykańskim.

Młody himalaista Peter Garrett musi wyruszyć na ratunek swej siostrze, uwięzionej wraz z dwoma towarzyszami, Elliotem Vaughem i Tomem McLarenem na K2, drugim co do wielkości szczycie świata uchodzącym za niemal niemożliwy do zdobycia.
Trzy lata wcześniej życiem rodzeństwa wstrząsnął tragiczny wypadek. W czasie wyprawy w góry Utah zginął ich ojciec, Royce Garrett. Linę, na której wisiał, Peter musiał odciąć, by ratować życie swoje i swojej siostry. Annie nigdy mu tego nie wybaczyła. Ich drogi rozeszły się: Peter poświęca się fotografowaniu przyrody i żyje w samotności, Annie pozostała wierna pasji, którą zaszczepił w niej ojciec.
Annie uwięziona zostaje w lodowej grocie na wysokości 8.000 metrów. Peter zdaje sobie sprawę, że liczy się każda sekunda. Nie wahając się ani chwili wkracza do akcji. Towarzyszą mu m.in. ekscentryczny himalaista Montgomery Wick, dla którego góry zdają się nie mieć tajemnic i kanadyjska lekarka Monique Aubertine, która traktuje wyprawę jako okazję do łatwego wzbogacenia się, szybko jednak zmienia swoje nastawienie. Wszystkich czeka starcie z naturą i walka o przetrwanie...

Podziel się opinią

1
d2219od

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2219od
d2219od
d2219od