Trwa ładowanie...

''Grawitacja'': James Cameron chwali

''Grawitacja'': James Cameron chwaliŹródło: Warner Bros. Entertainment Inc.
d1uf7gn
d1uf7gn

James Cameron jest zachwycony filmem "Grawitacja" Alfonso Cuaróna.

Obraz zebrał już pozytywne recenzje podczas festiwalu w Wenecji. Teraz swoją opinię na jego temat przedstawił James Cameron, twórca "Avatara", "Terminatora" i "Titanika".

- Ten film powalił mnie na kolana - oznajmił Cameron. - Myślę, że to najwspanialsze zdjęcia kosmosu, jakie kiedykolwiek pojawiły się na ekranie. Powiem więcej, dla mnie to najlepszy film w historii, którego akcja rozgrywa się w kosmosie. Od wielu lat chciałem zobaczyć coś takiego.

Przeczytałem scenariusz i uświadomiłem sobie, jak trudno było zrealizować ten projekt, jak wielkim wyzwaniem było osiągnięcie wiarygodnego efektu zerowej grawitacji. Ważny jest też wymiar ludzki. Sandra Bullock wykonała to trudne zadanie celująco. Myślę, że ta rola była co najmniej tak wymagająca, jak występ w Cirque du Soleil. Z jednej strony wydaje nam się, że niektóre sceny są spontaniczne, a w rzeczywistości były dokładnie zaplanowane i wielokrotnie powtarzane. Mówię o tym wszystkim, bo ludzie w Hollywood powinni wiedzieć, jak niezwykłym osiągnięciem jest film "Grawitacja".

11 października dzieło zagości w polskich kinach.

d1uf7gn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uf7gn