Trwa ładowanie...

''Grawitacja'': James Cameron chwali

Share
''Grawitacja'': James Cameron chwali
Źródło: Warner Bros. Entertainment Inc.
d3xhr22

*James Cameron jest zachwycony filmem "Grawitacja" Alfonso Cuaróna.*

Obraz zebrał już pozytywne recenzje podczas festiwalu w Wenecji. Teraz swoją opinię na jego temat przedstawił James Cameron, twórca "Avatara", "Terminatora" i "Titanika".

- Ten film powalił mnie na kolana - oznajmił Cameron. - Myślę, że to najwspanialsze zdjęcia kosmosu, jakie kiedykolwiek pojawiły się na ekranie. Powiem więcej, dla mnie to najlepszy film w historii, którego akcja rozgrywa się w kosmosie. Od wielu lat chciałem zobaczyć coś takiego.

d3xhr22

Przeczytałem scenariusz i uświadomiłem sobie, jak trudno było zrealizować ten projekt, jak wielkim wyzwaniem było osiągnięcie wiarygodnego efektu zerowej grawitacji. Ważny jest też wymiar ludzki. Sandra Bullock wykonała to trudne zadanie celująco. Myślę, że ta rola była co najmniej tak wymagająca, jak występ w Cirque du Soleil. Z jednej strony wydaje nam się, że niektóre sceny są spontaniczne, a w rzeczywistości były dokładnie zaplanowane i wielokrotnie powtarzane. Mówię o tym wszystkim, bo ludzie w Hollywood powinni wiedzieć, jak niezwykłym osiągnięciem jest film "Grawitacja".

11 października dzieło zagości w polskich kinach.

d3xhr22

Podziel się opinią

Share
d3xhr22
d3xhr22