Trwa ładowanie...
d3lh6zk

Grażyna Torbicka

Najnowsze informacje
4.3
(1173 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Lędziny

Filmografia:

Mniejszy szuka Dużego (1975) (Koleżanka Filomeny)

d3lh6zk

Polska spikerka, dziennikarka filmowa, osobowość telewizyjna. Niewątpliwie stworzyła własny, niepowtarzalny styl.

Jej matką jest znana spikerka telewizyjna, Krystyna Loska. Początkowo Grażyna nie chciała iść w ślady matki, dlatego też zaczęła studiować wiedzę o teatrze na Warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.

Pracę w telewizji zaczęła pod koniec lat 80-tych. Początkowo była odpowiedzialna za dział teatralny TVP. Niedługo potem przeniosła się do programu 2 TVP, gdzie pracuje do dziś. Pracowała także we włoskich stacjach: RAI i Canal 5.

Jej program, "Kocham kino", jest jednym z najdłużej utrzymujących się na wizji.

Jest laureatką Wiktora Publiczności (1998), trzykrotną zdobywczynią Telekamery, w tym Złotej Telekamery.

W 1998 roku została zaproszona do FIPRESCI ( The International Federation of Film Critics) - organizacji zrzeszającej krytyków filmowych z całego świata. Uczestniczyła w pracach jury FIPRESCI na festiwalu w Berlinie, była także członkiem jury Nagrody Pierrot na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Polskiej publiczności znana także z prowadzenia znanych uroczystości. W 2006 roku z Timem Vincentem i Angelą Chow poprowadziła 56 finał Miss World, który odbywał się w Warszawie.

Jest dyrektorem programowym Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu. Zna biegle trzy języki obce: angielski, francuski i włoski.

Prywatnie jest żoną znanego kardiologa, profesora Andrzeja Torbickiego.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lh6zk
d3lh6zk
d3lh6zk