ycipk-1vgmqy
ycipk-1vgmqy

Grzegorz Gzyl - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...

Polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Znany szerokiej publiczności z roli w popularnym serialu TVN pt. „Na wspólnej”.

ycipk-1vgmqy

Grzegorz Gzyl urodził się w 1962 roku w Busku-Zdroju.Aktorstwem po raz pierwszy zajął się w liceum ogólnokształcącym w Busku-Zdroju, w amatorskim teatrzyku Hades pod kierownictwem mgr Zdzisława Skoczylasa.

W 1987 roku ukończył Państwową Szkołę Teatralną w Krakowie. Jest aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt ról teatralnych. Jeszcze jako student zagrał Wacława w „Zemście” u Andrzej Wajdy.

Przez siedem sezonów był etatowym solistą Teatru Muzycznego w Gdyni. Debiutował rolą Billa w „Me and my girl” w reżyserii Jerzego Gruzy, u którego zagrał jeszcze w spektaklach: „Skrzypek na dachu”, „Jesus Christ Super Star”, „Les Miserables” oraz „Człowiek z La Manchy”. Wystąpił w musicalu „West Side Story” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza, oraz w spektaklach muzycznych, między innymi w „Brelu” oraz „Piaf and Friends”. Jerzy Stuhr obsadził go w roli Cliffa w „Kabarecie”.

* Od 1994 jest aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Jego pierwsza rola to tytułowy Piotruś Pan Jamesa Matthew Barriego w reżyserii Rogera Redfarna.*Mogliśmy podziwiać go między innymi w „H”, „Poskromieniu złośnicy”, „Ryszardzie III”, „Trzech siostrach”, „Wujaszku Wani”, „Mewie” oraz w farsach: "Nie teraz, kochanie", „Łysa śpiewaczka”, „Matka Witkacego” i „Mąż i żona”.

Pojawił się też w kilku filmach w rolach drugoplanowych. Od 2005 roku gra w serialu „Na Wspólnej” jako Marek Zimiński.

ycipk-1vgmqy

Grzegorz Gzyl wolny czas spędza aktywnie, jeździ na rolkach, na rowerze, gra w tenisa i squasha. Najchętniej odpoczywa nad jeziorem pływając łódką.

Miejsce urodzenia

Busko Zdrój, Polska

Filmografia

Pussycat (2011)

Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł (2010) (Jan Mariański)

Wszystko, co kocham (2009) (Ojciec Basi)

Ojciec Mateusz () (Kwapisz)

Na Wspólnej () (Marek Zimiński)

Sąsiedzi ()

ycipk-1vgmqy
ycipk-1vgmqy
ycipk-1vgmqy