Trwa ładowanie...
d1f7ydp

Grzegorz Gzyl

Najnowsze informacje
5.0
(3 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Busko Zdrój, Polska

Filmografia:
d1f7ydp

Polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Znany szerokiej publiczności z roli w popularnym serialu TVN pt. „Na wspólnej”.

Grzegorz Gzyl urodził się w 1962 roku w Busku-Zdroju.Aktorstwem po raz pierwszy zajął się w liceum ogólnokształcącym w Busku-Zdroju, w amatorskim teatrzyku Hades pod kierownictwem mgr Zdzisława Skoczylasa.

W 1987 roku ukończył Państwową Szkołę Teatralną w Krakowie. Jest aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt ról teatralnych. Jeszcze jako student zagrał Wacława w „Zemście” u Andrzej Wajdy.

Przez siedem sezonów był etatowym solistą Teatru Muzycznego w Gdyni. Debiutował rolą Billa w „Me and my girl” w reżyserii Jerzego Gruzy, u którego zagrał jeszcze w spektaklach: „Skrzypek na dachu”, „Jesus Christ Super Star”, „Les Miserables” oraz „Człowiek z La Manchy”. Wystąpił w musicalu „West Side Story” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza, oraz w spektaklach muzycznych, między innymi w „Brelu” oraz „Piaf and Friends”. Jerzy Stuhr obsadził go w roli Cliffa w „Kabarecie”.

* Od 1994 jest aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Jego pierwsza rola to tytułowy Piotruś Pan Jamesa Matthew Barriego w reżyserii Rogera Redfarna.*Mogliśmy podziwiać go między innymi w „H”, „Poskromieniu złośnicy”, „Ryszardzie III”, „Trzech siostrach”, „Wujaszku Wani”, „Mewie” oraz w farsach: "Nie teraz, kochanie", „Łysa śpiewaczka”, „Matka Witkacego” i „Mąż i żona”.

Pojawił się też w kilku filmach w rolach drugoplanowych. Od 2005 roku gra w serialu „Na Wspólnej” jako Marek Zimiński.

Grzegorz Gzyl wolny czas spędza aktywnie, jeździ na rolkach, na rowerze, gra w tenisa i squasha. Najchętniej odpoczywa nad jeziorem pływając łódką.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f7ydp
d1f7ydp
d1f7ydp