Trwa ładowanie...
hardkor disko

"Hardkor Disko" na DVD

Share
"Hardkor Disko" na DVD
Źródło: ons.pl
d19db1v

Współczesna, pełna kontrastów metropolia. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji.

W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia…

Film na DVD w polskiej wersji językowej, z możliwością wyboru napisów angielskich, francuskich oraz hiszpańskich.

Kinowa premiera głośnego filmu „Hardkor Disko” miała miejsce w kwietniu 2014 roku. Była to jedna z najbardziej oczekiwanych premier w pierwszym kwartale roku. Film nie tylko miał świetne przyjęcie w gronie recenzentów oraz kinomanów w Polsce i na świecie. „Hardkor Disko” pokazywany był na międzynarodowych festiwalach i przeglądach, gdzie zdobył liczne wyróżnienia oraz zyskał spore uznanie, a odtwórcy głównych ról docenieni zostali za kreacje aktorskie.

W ostatnim czasie film otrzymał 3 nagrody podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni w kategorii Najlepszego Debiutu Reżyserskiego, Najlepszego Debiutu Aktorskiego i za Najlepsze Zdjęcia oraz wygrał Konkurs Filmów Polskich na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage.

d19db1v

Ponadto film znalazł się w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF PLUS Camera w Krakowie, 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie, Oaxaca Film Fest w Meksyku, 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Edynburgu, 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cottbus, a także pojawił się na tak prestiżowych imprezach jak Filmmakers Academy na MFF w Locarno czy Fantastic Fest w Austin (Texas, USA). Kolejne nagrody: Nagroda Publiczności na MFF w Pradze (Fresh Film Fest), nagrody 33. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”: Wielki Jantar 2014 dla Najlepszego Debiutu pełnometrażowego, Jantar 2014 za główną rolę kobiecą, Jantar 2014 za główną rolę męską, a także wyróżnienia specjalne na Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi i MFF w Petersburgu (Beginning Fest) oraz wyróżnienie honorowe Jury za reżyserię na 14.Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Sopot Film Festival.

„Hardkor Disko” to debiut filmowy Krzysztofa Skoniecznego, reżysera i twórcy kultowych, wielokrotnie nagradzanych teledysków dla m.in. Mister D., Brodki, Nosowskiej, Projektu Warszawiak, donGURALesko czy hitu Jamala - Defto. W roli głównej Marcin Kowalczyk, jeden z najciekawszych polskich aktorów młodego pokolenia, uhonorowany Nagrodą Aktorską Festiwalu Filmowego w Gdyni i Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego.

„Hardkor Disko” to produkcja całkowicie niezależna. Film powstał nie tylko bez udziału środków publicznych, ale również bez jakiegokolwiek zewnętrznego finansowania. Była to świadoma decyzja, podjęta już na etapie developmentu, a wynikająca z potrzeby nieograniczonej swobody twórczej i artystycznej, wykorzystania energii i potencjału osób zaangażowanych w produkcję, a także z próby uchwycenia aktualnych zjawisk, stanowiących tło akcji filmu.

d19db1v

Podziel się opinią

Share
d19db1v
d19db1v