Trwa ładowanie...
Aktualności

''Hardkor Disko'' w Konkursie Głównym Off Plus Camera

Share
''Hardkor Disko'' w Konkursie Głównym Off Plus Camera
Źródło: mat. promocyjne
d34x57v

Festiwalowa publiczność jako pierwsza w Polsce zobaczy filmy, o których gorąco dyskutuje się na obu kontynentach. Konkurs „Wytyczanie Drogi" obejmuje 12 produkcji z całego świata, w tym z Polski. O Krakowską Nagrodę Filmową będzie walczyć „Hardkor Disko" Krzysztofa Skoniecznego.

Do konkursu zapraszane są debiuty lub drugie produkcje w dorobku danego twórcy, które powstały w 2013 i 2014 roku. W tym roku drogę wytyczają filmy z całego świata - od Australii poprzez Stany Zjednoczone, Kanadę, Serbię i inne oblicza Europy. Gra toczy się o jedną z najwyższych festiwalowych nagród na świecie (100 000 USD). Prace reżyserów z całego świata oceni międzynarodowe jury złożone z uznanych filmowych osobowości.

Hardkor Disko” to debiut filmowy Krzysztofa Skoniecznego, reżysera i twórcy kultowych, wielokrotnie nagradzanych teledysków dla m.in. Brodki, Nosowskiej, Projektu Warszawiak, donGURALesko, czy hitu Jamala - „Defto.” W roli głównej wystąpił Marcin Kowalczyk, jeden z najciekawszych polskich aktorów młodego pokolenia, uhonorowany Nagrodą Aktorską Festiwalu Filmowego w Gdyni i Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Film ma swoją premierą już w najbliższy piątek. Czy właśnie on zdobędzie uznanie jury i Krakowską Nagrodę Filmową przekonamy się już 10 maja.

d34x57v

Zwiastun filmu:

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera odbędzie się w dniach 2- 11 maja w Krakowie. Podczas 10 festiwalowych dni zaprezentowanych zostanie ponad 100 filmów z całego świata. Więcej informacji o programie 7. edycji można znaleźć na www.offpluscamera.com

d34x57v

Podziel się opinią

Share
d34x57v
d34x57v