Trwa ładowanie...
d158z28

Hell

Najnowsze informacje
3.0
(19 głosów)
Oceń:
d158z28

Jest rok 2016. Świat, który dotąd znaliśmy, przestał istnieć. Temperatura na Ziemi wzrosła o 10 stopni Celsjusza. Słońce – dawniej źródło życia, światła i ciepła, obróciło Ziemię w jałową pustynię i doprowadziło do długotrwałych susz, dając początek palącym jak ogień upałom. Przeszywające światło wdziera się niemal wszędzie i nawet noce są nieznośnie jasne. Woda zanika, a kaptury i maski to jedyna ochrona przed słońcem, które parzy jak rozżarzony ogniem węgiel.

W świecie, w którym każda rzecz jest na wagę złota, rozpoczyna się śmiertelna walka o przetrwanie. Maria wraz z młodszą siostrą – Leonie i chłopakiem – Filipem jadą samochodem w góry. Mają nadzieję, że zbierające się tam chmury przyniosą upragniony deszcz. To dla nich ostatnia szansa na ratunek. Rodzice i krewni umarli, a zapasy jedzenia oraz wody szybko się kończą.

Gdy zaczyna brakować benzyny, zatrzymują się na opuszczonej stacji benzynowej. Spotykają tam wychudzonego Toma, który próbuje ich okraść. Chłopak sprawia wrażenie inteligentnego i zna się na samochodach, więc Filip postanawia go zabrać w dalszą podróż.

Jadąc przez wypalony słońcem ląd, czwórka nagle napotyka powalony na drodze słup elektryczny, który tarasuje drogę. Okazuje się, że to zasadzka. Gdy Maria, Filip i Tom postanawiają sprawdzić okolice, zamaskowani nieznajomi uprowadzają samochód, a wraz z nim Leoni. Sytuacja staje się dramatyczna, ale Tom namierza oprawców i wymyśla plan ratunku.

Akcja odbicia Leoni kończy się fiaskiem. Tom wpada w ręce porywaczy, a Filip okazuje się tchórzem i zostaje ranny. Maria nie ma wyboru. W świecie, w którym nikomu nie można zaufać, musi zaryzykować i stanąć twarzą w twarz z groźnym wrogiem. To wyzwanie zaprowadzi ją na skraj piekła, w którym zamiast litości i ludzkich odruchów, jest tylko bezwzględna walka o przetrwanie.

Hell to pełen napięcia psychologiczny, post-apokaliptyczny thriller, który dzięki sugestywnym zdjęciom oraz świetnie zbudowanej dramaturgii, pozwala widzom uczestniczyć w intrygującej grze z pierwotnymi ludzkimi lękami i obsesjami. Historia młodej dziewczyny, która za wszelką cenę i z narażeniem życia próbuje ratować siostrę z tragicznej sytuacji, przypomina najdoskonalsze filmy tego gatunku, takie jak: Droga, Strefa X, czy Pojutrze Rolanda Emmericha.

Młody reżyser – Tim Fehlbaum, zdobywca nagrody dla „Najlepszego reżysera” na MFF Filmfest w Monachium, zastosował w Hell szczególnego rodzaju zabieg. Za pomocą rozedrganej kamery i znakomitej ścieżki dźwiękowej, przypominającej najlepsze dokonania Depeche Mode, stworzył na ekranie w pełni realistyczną wizję spalonego słońcem świata, w którym nie można nikomu zaufać, a strach wprost czuje się w powietrzu.

Doborowa obsada aktorska, w tym: Hannah Herzsproung (Lektor, Cztery minuty/Four Minutes), grająca delikatną, choć wewnętrznie silną Marię; Lisa Vicarii, odtwarzająca postać jej młodszej siostry Leoni; Lars Eidinger jako jej tchórzliwy chłopak Filip; Stipe Erceg (Edukatorzy) w roli podejrzanego i bezwzględnego samotnika oraz demoniczna Angela Winkler (Blaszany bębenek) – wszyscy oni sprawiają, że film jest przesiąknięty atmosferą niepokoju i grozy i aż do ostatniej minuty trzyma w napięciu.

Producentem filmu jest Roland Emmerich – znany reżyser, scenarzysta i producent, twórca takich superprodukcji, jak: Dzień Niepodległości, 2012, Patriota i Gwiezdne wrota.

Hell
Tytuł oryginalny

Hell

Gatunek

sci-fi, thriller

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

18.05.2012

Czas trwania

89 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d158z28
d158z28
d158z28