Trwa ładowanie...

Ian McKellen lokajem Bestii

Share
Ian McKellen lokajem Bestii
dad1gin

Do obsady aktorskiej wersji "Pięknej i Bestii" dołączył Ian McKellen.

Aktor wcieli się w Cogswortha, zamienionego w zegar lojalnego lokaja Bestii. Polskim widzom postać znana jest lepiej jako Trybik (z animacji "Piękna i Bestia" z 1991 roku).

Poza McKellenem w filmie wystąpią Emma Watson (Piękna/Belle), Dan Stevens (Bestia/Książę), Emma Thompson (pani Potts), Kevin Kline (ojciec Belle, Maurice) oraz Luke Evans (Gaston). Wcześniej swój udział potwierdził Josh Gad, który wcieli się w postać LeFou, śmiesznego pomocnika Gastona.

dad1gin

Przypomnijmy, że klasyczna baśń opowiada o pięknej wieśniaczce Belle. Jej ojciec zostaje uwięziony w zaklętym zamku przez odrażającą bestię. Dziewczyna podąża jego śladem i zgadza się zostać więźniem stwora zamiast ojca. Wkrótce odkrywa, że za odpychającą powierzchownością potwora kryje się serce i dusza księcia.

Za kamerą filmu "Beauty and the Beast" stanie Bill Condon. Scenariusz wyszedł spod pióra Stephena Chbosky'ego. Podstawą dla jego tekstu jest szkic Evana Spiliotopoulosa. Zdjęcia ruszą już niedługo, a premiera planowana jest na 17 marca 2017 roku.

McKellena można było niedawno oglądać w "Hobbicie: Bitwie Pięciu Armii" oraz jako emerytowanego Sherlocka w filmie "Mr. Holmes".

dad1gin

Podziel się opinią

Share
dad1gin
dad1gin