Trwa ładowanie...
d35j78m

Idealny plan

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
Idealny plan – film o tym, jak zapewnić sobie „dobrą przyszłość”
d35j78m
WP Film
Źródło: WP Film

Idealny plan – opis

Idealny plan to thriller wyreżyserowany w 2011 roku przez Aarona Woodley'a. Film został wydany bezpośrednio na DVD. Przedstawia losy młodych bezrobotnych ludzi z ponurą przeszłością, którzy chcąc poprawić swój byt, decydują się porwać dla okupu dzieci z bogatych rodzin.

Jednym z przyszłych porywaczy jest Paul Dynan (w tej roli Kevin Zegers) – przyzwoity, młody, inteligentny 24-latek. Przez całe swoje życie miał nadzieję, że solidne wykształcenie i ciężka praca zapewnią mu pewną przyszłość. Niestety, kryzys gospodarczy sprowadza go na ziemię. Zostaje bez pracy i perspektyw na lepsze życie. Desperacja Paula pcha go do niecnego czynu. Razem z dwójką znajomych ze studiów – Jenną (wciela się w nią Tatiana Maslany) i Deanem (w tej roli mamy okazję zobaczyć Devona Bostick'a) porywa dorosłe dzieci trzech milionerów i domaga się trzech milionów okupu. Plan Paula wydaje się idealny, jednak nie wszystko idzie po jego myśli. Porwani przetrzymywani są w piwnicy, mają związane ręce i zasłonięte oczy. W wyniku splotu wydarzeń Jenna zabija Jeffa – syna jednego z bogaczy. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy na jaw wychodzą tajemnice porywaczy, samych porwanych i miliarderów. Po incydencie Jenny, Paul informuje towarzyszy, że nie chce zabijać zakładników, lecz wysadzić dom. Tymczasem porwani chcą uciec do pobliskiego domu jednego z nich. Niestety zostają złapani w lesie przez Deana. Tymczasem Paul otrzymuje obiecane pieniądze, więc nakazuje wspólnikom uwolnienie dzieci i spotkanie na stancji benzynowej. Jenna śledzi porwanych, W akcie samoobrony i gniewu jeden z nich (Nick) dusi ją. Następnie razem z Hailey uciekają do pobliskiego domu. Paul odkrywa, że oprawił towarzyszy w antyspołeczne zachowania. Zabija Deana, nastepnie pozoruje na samobójstwo i zmierza do domu Ricka. Paul prezentuje siebie jako ofiarę przestępstwa. Nie jest podejrzany o serię wykroczeń – nikt nie słyszał jego głosu i nie widział twarzy.

Idealny plan – ciekawostki

Idealny plan nagrywany był w Laurentian University, Sudbury, Ontario, Kanadzie. Produkcji nie udało się uniknąć kilku małych błędów – baczny widz dostrzeże, że kiedy Paul patrzy na swój wyciąg bankowy podana jest kwota "$2,000,00.00" , w której brakuje jednego zera. Ponadto, kiedy po raz pierwszy rozmawia z ojcami porwanych jego głos jest zacierany. Aby udowodnić, że przetrzymuje ich dzieci w piwnicy trzyma telefon blisko Deana i Jenny – ich głosy można z łatwością rozpoznać. Pod koniec filmu, kiedy Paul opuszcza stację benzynową widnieje kanadyjski znak ograniczenia prędkości do 80 kmph. Tymczasem zdjęcia były kręcone w USA. Jeszcze jednym szczegółem wydaje się być scena, w której Clifford przynosi Bobowi napój – szklanka wydaje się być pusta. Kiedy Bob podnosi szklankę wypełniona jest bursztynowym materiałem, aby wydawało się, że zawiera ciecz.

Idealny plan – nominacje

W 2012 roku film Idealny plan został nominowany do nagrody Directors Guild of Canada Craft.

Idealny plan
Tytuł oryginalny

Entitled, The

Gatunek

thriller

Kraj produkcji

Kanada

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

06.09.2011

Czas trwania

91 min.

Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada
d35j78m

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35j78m
d35j78m
d35j78m