Trwa ładowanie...
d70x54a

Iga Krefft

Najnowsze informacje
3.3
(99 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Gniewino, Polska

Filmografia:

Do dzwonka () (Aga)

Paskudy. UglyDolls (2019) ( Kitty (polski dubbing) )

d70x54a

Młoda polska piosenkarka i aktorka. Znana z serialu "M jak Miłość" i pierwszej polskiej produkcji Disneya pt. "Do Dzwonka".

* Iga Krefft urodziła się 2 września 1995 roku w Gniewinie w powiecie wejherowskim.* Już od najmłodszych lat interesowała się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności muzyką i aktorstwem. Bardzo szybko, w porozumieniu z rodzicami, postanowiła rozwijać się artystycznie. Została uczennicą szkoły muzycznej w Gdańsku. W 2006 roku została zaproszona na Festiwal Gwiazd w Gdańsku, gdzie wystąpiła z Michałem Bajorem.

Wzięła udział między innymi w warsztatach wokalno-aktorskich Gamma w Radomiu, gdzie pod czujnym okiem specjalistów szlifowała emisję głosu, dykcję, taniec i aktorstwo. Dwukrotnie brała udział w programie telewizyjnym „Od przedszkola do Opola” (Dżem, Andrzej Piaseczny). W przypadku Igi, tytuł programu był bardzo trafiony, ponieważ już w 2007 roku wystąpiła na deskach opolskiego amfiteatru. Wspólnie z Mieczysławem Szcześniakiem zaśpiewała piosenkę „Dumka na dwa serca”.

Rok 2007 okazał się być przełomowy w karierze młodej artystki. Drogą przesłuchań znalazła się w obsadzie musicalu „Akademia Pana Kleksa”, który wystawiany był na deskach warszawskiego teatru muzycznego Roma. Również w 2007 roku Iga postanowiła wybrać się na* casting do najchętniej oglądanego serialu w Polsce, „M jak Miłość”.* Młoda, ambitna aktorka bardzo prędko wpadła w oko reżyserom, co zaowocowało rolą Uli, adoptowanej córki Hanki i Marka Mostowiak.

Rozwój muzyczny musiał pójść w parze z sukcesami na polu aktorskim, stąd Iga wzięła udział w trzeciej edycji popularnego na Pomorzu konkursu dla wokalistów - „Kaszubski Idol”. Idze udało się dojść do samego finału. W ostatnim tygodniu, przed rozstrzygnięciem konkursu, wokalistka została zmuszona do opuszczenia programu. Powodem rezygnacji z walki o miano Kaszubskiego Idola, był początek zupełnie nowej, aktorskiej przygody.

Iga Krefft, drogą bardzo silnej selekcji, otrzymała rolę w pierwszej, polskiej produkcji kanału Disney Channel. 7 listopada 2010 roku, na chętnie oglądanym przez dzieci i młodzież, programie telewizyjnym Disneya, pojawił się serial „Do Dzwonka”, gdzie Igę oglądamy w roli Agi, przyjaciółki Natki i Domi. Iga pracuje także nad własnym materiałem muzycznym.

Marzy by w przyszłości studiować i mieszkać w Londynie, rozwijać zarówno aktorskie jak i wokalne talenty.* W czasie wolnym śpiewa, gra na fortepianie*, sama robi biżuterię. Uwielbia bawić się z młodszymi siostrami. Kocha morze, nocne czytanie książek i podróże.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d70x54a
d70x54a
d70x54a