Trwa ładowanie...
d2icfx1

Imogen Poots

Najnowsze informacje
4.6
(5 głosów)
Oceń:
d2icfx1

Imogen Poots to angielska aktorka. Jej debiutem była rola młodej Valerie Page w filmie "V jak vendetta" w reżyserii Jamesa McTeigue'a. Rozpoznawalność przyniósł jej z kolei udział w produkcjach "28 tygodni później", "Jimi: All is by My Side", "Prawdziwa historia króla skandali", "Pokój na czacie", "Centurion", "Postrach nocy" oraz "Need for Speed". Jest też znana z roli Kelly Ann w serialu "Roadies".

Imogen Poots - życiorys

Imogen Poots urodziła się 3 czerwca 1989 roku w Londynie. Aktorka przyszła na świat jako córka Fiony Goodall, dziennikarki, oraz Trevora Pootsa, producenta telewizyjnego. Jej brat, Alex Poots, pracuje jako model. W młodości aktorka uczęszczała do Bute House Preparatory School for Girls w Brook Green, Queen's Gate School w South Kensington oraz Latymer Upper School w rodzinnym mieście. W 2008 roku uzyskała wysokie oceny na egzaminie końcowym i dostała się do Courtauld Institute of Art, jednak nie poszła na studia. Na początku Imogen Poots chciała być weterynarzem, jednak ostatecznie postanowiła spróbować swoich sił jako aktorka.

Imogen Poots - filmy i seriale

Imogen Poots zadebiutowała na szklanym ekranie w 2004 roku, gdy wcieliła się w rolę Alice Thornton w serialu "Na sygnale". Jej debiutem filmowym był z kolei udział w produkcji "V jak vendetta", gdzie wcieliła się w młodą Valerie Page. Rok później wystąpiła w horrorze "28 tygodni później", a w kolejnych latach otrzymała role w filmach "Pęknięcia" i "Człowiek sukcesu". W 2010 roku Imogen Poots pojawiła się w obrazach "Centurion" i "Pokój na czacie", a następnie w filmach "Jane Eyre" oraz "Postrach nocy".

Wraz ze wzrostem popularności w mediach aktorka próbowała też swoich sił między innymi jako modelka. W 2011 roku Imogen Poots reprezentowała dom mody Chloé, a później także nawiązała współpracę z markami Marni i H&M. W 2013 roku pojawiła się z kolei w filmie "Jimi: All is by My Side", co było jedną z jej przełomowych ról. Kolejne filmy z udziałem Imogen Poots, "Brud", "Prawdziwa historia króla skandali" oraz "Ten niezręczny moment", ugruntowały jej pozycję w amerykańskim przemyśle filmowym. W 2014 roku miała z kolei miejsce jej rola w filmie "Need for Speed", w którym wcieliła się w postać Julii Bonet.

W kolejnych latach Imogen Poots wystąpiła jeszcze w takich obrazach jak "She's Funny That Way", "Green Room", "Frank & Lola", "Popstar: Never Stop Never Stopping", "Killing for Love, "Mobile Homes", "I Kill Giants" i "The Art of Self-Defense", które nie odniosły tak wielkich sukcesów jak poprzednie produkcje z jej udziałem, jednak pozwoliły jej pozostać rozpoznawalną aktorką. Przez lata Imogen Poots próbowała też dalej swoich sił w serialach. Wystąpiła też między innymi w filmach telewizyjnych "Miss Austen Regrets", "Bouquet of Barbed Wire", "Christopher and His Kind" oraz w komedii "Roadies".

Imogen Poots - nagrody i nominacje

Role Imogen Poots przyniosły jej przez lata kilka nominacji oraz nagród. Za rolę w filmie "28 tygodni później" aktorka otrzymała nominację do British Independent Film Award, a w latach 2011-2013 zdobyła trzy statuetki za udział w filmach "Człowiek sukcesu", "Knight of Cups" i "Prawdziwa historia króla skandali". Została wyróżniona między innymi jako "najlepsza aktorka drugoplanowa" oraz "przełomowa aktorka". W kolejnych latach doceniono ją także za role w produkcjach "Green Room" oraz "Who's Afraid of Virginia Woolf?".

Imogen Poots - życie prywatne

Imogen Poots urodziła się w Londynie. W 2010 roku aktorka związała się z Antonem Yelchinem, również aktorem filmowym. Para rozstała się rok później. W 2017 roku w mediach pojawiła się informacja, że jej nową sympatią jest James Norton, znany z takich produkcji jak "Wojna i pokój" czy "Linia życia". Imogen Poots i James Norton kilkukrotnie pokazywali się razem na oficjalnych uroczystościach.

Aktorka ma 163 centymetry wzrostu i w 2019 roku skończyła 30 lat.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2icfx1
d2icfx1
d2icfx1