Trwa ładowanie...
d3hs446

Inni

Najnowsze informacje
4.2
(1990 głosów)
Oceń:
1
d3hs446

"Inni" to skrzyżowanie "Szóstego zmysłu" z wiktoriańską powieścią grozy. Anglojęzyczny thriller chilijskiego reżysera Alejandro Amenábara jest kameralnym i stylowym widowiskiem o przejmującej atmosferze, z doskonałymi zdjęciami i kreacjami aktorskimi.

Akcja została umiejscowiona w roku 1945 na odludziu, w pięknej posiadłości na brytyjskiej wyspie Jersey, gdzie mieszka Grace (Nicole Kidman) z dwójką dzieci, Anne (Alakina Mann) i Nicholasem (James Bentley). W domu panują dziwne zwyczaje: wszystkie drzwi muszą być zawsze zamknięte, a zasłony zasunięte, ponieważ dzieci cierpią na rzadką odmianę uczulenia na światło.

Gdy pani domu przyjmuje na służbę nowych służących, Berthe Mills (Fionnula Flanagan), pana Tuttle (Eric Sykes) i głuchoniemą Lydie (Elaine Cassidy), rozpoczyna się wyrafinowana gra psychologiczna na wielu poziomach, zarówno pomiędzy ekranowymi postaciami, jak i reżyserem a widzem. W filmie nie pojawia się nawet kropla krwi, ale to czego nie widzimy, przeraża nas jeszcze bardziej a napięcie rośnie z minuty na minutę, tak, że boimy się jeszcze po wyjściu z kina.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hs446
d3hs446
d3hs446