Trwa ładowanie...
d1gl24i

Inwazja barbarzyńców

Najnowsze informacje
3.8
(219 głosów)
Oceń:
d1gl24i

"Upadek Cesarstwa Amerykanskiego" scenarzysty i reżysera Denysa Arcanda z roku 1986 przedstawił nam grupę 30 - letnich przyjaciół, niezwykle elokwentnych intelektualistów, których liberalne idee zaczęły tracić na znaczeniu, kiedy znudzeni zaczęli szukać ucieczki w nienasyconym seksie. Siedemnaście lat później "Inwazja barbarzyńców" łączy ponownie tych samych erudytów.

Spotykamy ponownie błyskotliwego Remy'ego (Remy Girard), w trudnych dla niego chwilach. Jego eks-zona Louise (Dorothee Berryman) wzywa z Londynu ich syna Sebastiena (Stephane Rousseau), wziętego finansistę. Ojciec i syn ledwo się tolerują, więc Sebastien niechętnie przystaje na prośbę matki, ale od momentu swojego przyjazdu porusza dla ojca niebo i ziemie. Odświeża stare znajomości i kontakty. Zwołuje wesołą bandę ludzi, których w przeszłości spotkał na swej drodze Remy: krewnych, przyjaciół, byłe kochanki.

Wibrujący scenariusz Arcanda daje tej urzekającej grupie niezliczone okazje do zabłyśnięcia.

Film wyróżniony na festiwalu w Cannes 2003 za najlepszy scenariusz i role kobiecą (Marie-Josée Croze). Na festiwalu filmowym w Toronto 2003 zdobył nagrodę dla najlepszego filmu kanadyjskiego. Na Warszawskim Festiwalu Filmowym zajął drugie miejsce w plebiscycie publiczności.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gl24i
d1gl24i
d1gl24i