Trwa ładowanie...
d2nfpwr

Ireneusz Czop

Najnowsze informacje
3.6
(26 głosów)
Oceń:
d2nfpwr

Polski aktor teatralny i filmowy. Teatr stanowi jego domenę, choć popularność przyniosła mu rola Przemka Wolińskiego w serialu "Samo życie".

Ireneusz Czop urodził się 6 lipca 1969 roku w Płocku. W 1993 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W latach 1994-96 i w 2003 roku występował w Teatrze Nowym w Łodzi, w latach 1996-2001 w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Od 2004 roku jest aktorem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Zagrał m.in. następujące role w teatrach: Antyfolus z Efezu i Antyfolus z Syrakuz - Komedia omyłek, reż. M. Prus, Teatr Nowy Łódź; Horacjo - Hamlet, reż. K. Dejmek, Teatr Nowy Łódź; Dziennikarz - Wesele, reż. M. Grabowski, Teatr Polski Wrocław; Wacław - Zemsta, reż. M. Sławiński, Teatr Powszechny Łódź; Pedro - Suknia ślubna, reż. E. Tollentino de Araujo (Brazylia); Królik - Królik Królik, reż. E. Korin, Teatr Powszechny Łódź; Myszkin - Idiota, reż. R. Kotys, Teatr 77 Łódź.

W 2005 roku zdobył Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Nagrodę Aktorską na V Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu za rolę Clinta w "Blasku życia" R. Gilman.* Laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza - przyznawanej przez redakcję miesięcznika "Teatr"* - za sezon 2007/2008, za rolę Makbeta w przedstawieniu „Makbet” Williama Shakespeare'a w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.

W 2009 roku zagrał w serialu „Generał” i w filmie „Generał - zamach na Gibraltarze” oraz „Jestem twój”. W 2011 roku wystąpił w filmie „Być jak Kazimierz Deyna” w roli lekarza.

Prywatnie Ireneusz Czop jest ojcem Michała i Mai oraz mężem Jolanty Jackowskiej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nfpwr
d2nfpwr
d2nfpwr