WP

Ireneusz Czop - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...

Polski aktor teatralny i filmowy. Teatr stanowi jego domenę, choć popularność przyniosła mu rola Przemka Wolińskiego w serialu "Samo życie".

WP

Ireneusz Czop urodził się 6 lipca 1969 roku w Płocku. W 1993 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W latach 1994-96 i w 2003 roku występował w Teatrze Nowym w Łodzi, w latach 1996-2001 w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Od 2004 roku jest aktorem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Zagrał m.in. następujące role w teatrach: Antyfolus z Efezu i Antyfolus z Syrakuz - Komedia omyłek, reż. M. Prus, Teatr Nowy Łódź; Horacjo - Hamlet, reż. K. Dejmek, Teatr Nowy Łódź; Dziennikarz - Wesele, reż. M. Grabowski, Teatr Polski Wrocław; Wacław - Zemsta, reż. M. Sławiński, Teatr Powszechny Łódź; Pedro - Suknia ślubna, reż. E. Tollentino de Araujo (Brazylia); Królik - Królik Królik, reż. E. Korin, Teatr Powszechny Łódź; Myszkin - Idiota, reż. R. Kotys, Teatr 77 Łódź.

W 2005 roku zdobył Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Nagrodę Aktorską na V Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu za rolę Clinta w "Blasku życia" R. Gilman.* Laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza - przyznawanej przez redakcję miesięcznika "Teatr"* - za sezon 2007/2008, za rolę Makbeta w przedstawieniu „Makbet” Williama Shakespeare'a w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.

W 2009 roku zagrał w serialu „Generał” i w filmie „Generał - zamach na Gibraltarze” oraz „Jestem twój”. W 2011 roku wystąpił w filmie „Być jak Kazimierz Deyna” w roli lekarza.

Prywatnie Ireneusz Czop jest ojcem Michała i Mai oraz mężem Jolanty Jackowskiej.

Data urodzenia

06.07.1968

Miejsce urodzenia

Płock, Polska

Filmografia

Dzień kobiet (przyjaciel)

Pokłosie (Franciszek Kalina)

Konwój

Żyć nie umierać

Życie jest piękne

Prosta historia o morderstwie

Kochanie, chyba cię zabiłem (Wierzbowski)

Obywatel (Dyrektor Kuszy)

Kopciuszek (Robert Walczak, komendant policji z Kalinowa)

Ostra randka

Jack Strong (Marian Rakowiecki)

Komisarz Alex (St. aspirant Ryszard Puchała)

Karuzela (Księgowy)

Tu stoję... (Piotr)

Sprawa na dziś (Piotr Kozłowski)

W ciemności (SS-man)

Generał. Zamach na Gibraltarze (Perry)

Leśne Doły (Andrzej)

Ojciec Mateusz (Jan Kapliński Korek)

Lawstorant

Klub szalonych dziewic

Generał (Perry)

Jestem Twój (Jacek)

WP
WP
WP