Trwa ładowanie...
ycipk-1qxuge
ycipk-1qxuge

Izabela Kuna - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Tomaszów Mazowiecki

Filmografia:

Popatrz na mnie (2010) (Agnieszka)

Drogówka (2013) (Ewa)

Lincz (2011)

Pokaż kotku, co masz w środku (2011) (Alicja)

Supermarket (2012) (Bogusia)

Ciało (2003) (siostra Felicyta)

Warsaw by Night (2014) (Iga)

Wołyń (2016) (Głowacka)

Kochanie, chyba cię zabiłem (2014) (Janina Pokojska)

Boża podszewka II () (Rosjanka zajmująca mieszkanie)

Pod Mocnym Aniołem (2014) (Katarzyna)

Komisarz Alex () (Ewa Malczewska)

Biegnij, chłopcze, biegnij (2013)

Płynące wieżowce (2013) (Krystyna)

Wielkie rzeczy: Sieć (2000) (Kobieta kupująca kafelki)

Trzy siostry T (2012) (Telefonistka)

Ludzie wśród ludzi ()

Szpilki na Giewoncie () (Eliza)

Galerianki (2009) (matka Ali)

33 sceny z życia (2007) (Kaśka)

Miłość na wybiegu (2008) (Ilona)

Piorun (2008)

Idealny facet dla mojej dziewczyny (2009) (Klara Rojek)

Lejdis (2008) (Gośka)

Śniadanie do łóżka (2010) (Ewa)

Joanna (2010) (Ewa)

Złoty środek (2008) (recepcjonistka Ula)

Opowieści na dobranoc (2008) (Aspen)

Tango z aniołem () (Ewa Rynwid, wróżka)

Teraz ja (2005) (żona jadąca nad morze)

Maria Skłodowska-Curie ()

PolandJa (2017)

Ach śpij kochanie (2017)

Pitbull. Ostatni pies (2018)

Listy do M. 3 (2017)

Kler (2018)

Za marzenia ()

Miasto skarbów ()

Zdjęcie
Podziel się

Polska aktorka filmowa i teatralna. Wystąpiła w wielu produkcjach teatralnych i filmowych, jednak dużą popularność i rozpoznawalność dała jej dopiero rola Gosi w głośnym filmie Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego, „Lejdis”.

Izabela Kuna urodziła się 25 listopada 1970 roku w Tomaszowie Mazowieckim. W 1993 roku ukończyła Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej w Łodzi. W filmie debiutowała w 1993 roku w produkcji Magdaleny Łazarkiewicz „Na koniec świata”. Debiutem telewizyjnym Izabeli Kuny była rola w filmie Andrzeja Trzosa Rastawieckiego, „Archiwista”.

W 2003 roku związała się z triem Saramonowicz, Konecki, Madejski, kiedy to zagrała siostrę Felicitę w filmie „Ciało”. Z tymi samymi twórcami pracowała również przy serialu „Tango z Aniołem ” (Ewa), a także przy głośnej i bijącej rekordy popularności komedii amoralnej, „Lejdis”.Rola obsesyjnie starającej się o dziecko Gośki była dla Kuny przełomowa gdyż stała się dla niej przepustką do bycia rozpoznawalną. W 2008 roku pojawiła się w filmie Małgorzaty Szumowskiej „33 sceny z życia”, gdzie wcieliła się w rolę Kaśki.

Izabela Kuna pojawia się także w serialach telewizyjnych.Oprócz małych ról w czołowych polskich produkcjach serialowych, znalazła się w ekipie serialu „Cztery poziomo” Konrada Niewolskiego, gdzie zagrała żonę Łańcuszka. Występowała także w jednej z głównych ról w serialu „Barwy szczęścia”.

ycipk-1qxuge

Debiut teatralny aktorki to rola Dulskiej w „Moralności Pani Dulskiej” w Teatrze Powszechnym w Łodzi.Od 1993 roku jest na stałe związana z Teatrem Polskim w Warszawie, gdzie zagrała m.in. Jewdohę w „Sędziach” Wyspiańskiego, Elwirę w „Don Juanie” Moliera, Juliasiewiczową w „Dulskich z o. o.” wg dramatu Gabrieli Zapolskiej. Przez chwilę związana była z Teatrem w Radomiu, gdzie zagrała Widmo w „W małym dworku” Witkacego.

Gościnnie występuje w Teatrze Polonia, gdzie gra Klarę w sztuce „Miss Hiv” Macieja Kowalewskiego, w Teatrze Narodowym, gdzie wciela się w postać Łobudzkiej w „Imieninach” (na podstawie sztuki Marka Modzelewskiego) i w Teatrze na Woli w „Bombie” Maćka Kowalewskiego, gdzie gra Justynę. Występowała także w sztuce Marka Modzelewskiego „Koronacja” na scenie Laboratorium Teatru Narodowego (rola Żony). Za rolę w teatrze telewizji „Łucja i jej dzieci” otrzymała Grand Prix na festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie.

* Izabela Kuna świetnie sprawdza się także jako pisarka. W listopadzie 2010 roku ukazała się jej pierwsza książka pt. „Klara”.* Jest także autorką scenariuszy do kilku filmów krótkometrażowych i słuchowiska radiowego. Za scenariusz „Czwarta godzina” (stworzony wspólnie z Kubą Nieścierowem) otrzymała Nagrodę Hartley Merrill za Najlepszy Scenariusz Filmu Sensacyjnego. Jest laureatką Konkursu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Aktorka chętnie bierze udział w produkcjach offowych z, jak to przyznaje, „offowych pragnień”.

Zagrała w ponad czterdziestu filmach krótkometrażowych studentów szkół filmowych w Łodzi, Katowicach, i Szkoły Andrzeja Wajdy. Na uwagę zasługuje film „ Pomiędzy” Jose Iglesiasa (nagrodzony na Festiwalu Warszawskim i na Festiwalu Kusturicy w 2008 roku) oraz film Norah Mc Gettigan „ Jak to jest być moją matką”, pokazywany w kinie i TVP Kultura w ramach 30 minut (rola Matki – dziennikarki przykutej do wózka).

Biegle włada angielskim i francuskim, stąd częsty udział w zagranicznych projektach, takich jak: film dla BBC TV o katastrofie Hindenburga (Werner), czy krótki metraż Dana Polsby „W środku podróży”, a także film o Janie Pawle II (matka Karola Wojtyły, Emilia).

ycipk-1qxuge

Była wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Często uczestniczy w warsztatach opartych na pracy z aktorem i warsztatach scenariuszowych. Jej marzeniem jest zrealizowanie własnego filmu.

Izabela Kuna wyszła za mąż za Marka Modzelewskiego, scenarzystę i dramaturga. Para ma córkę Nadię (ur. 1996) oraz syna Stanisława (ur. 2009).

Zapraszamy na bloog Izy Kuny w Wirtualnej Polsce

ycipk-1qxuge
ycipk-1qxuge
ycipk-1qxuge