Trwa ładowanie...
d2vp5zj

Jacek Poniedziałek

Najnowsze informacje
3.0
(100 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Kraków

Filmografia:
d2vp5zj

Aktor teatralny i filmowy.

Jacek Poniedziałek urodził się 6 sierpnia 1965 roku w Krakowie. W 1990 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. 29 grudnia 1990 roku debiutował w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie rolą Jaśka w 'Apokryfie wigilijnym" w reż. Marka Fiedora.

W 1993 roku otrzymał wyróżnienie za rolę Pedra Velasqueza w "Rękopisie znalezionym w Saragossie" w Starym Teatrze w Krakowie na XVIII Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. Mimo, że w późniejszym czasie owocnie rozwinęła się jego kariera filmowa, pozostał wierny teatrowi.

Występował w teatrach krakowskich: im. Juliusza Słowackiego (1990-92), Starym im. Heleny Modrzejewskiej (1992-97), Buckleina (1997) i warszawskich: Narodowym (1997-98), Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza (1997-99), Rozmaitości (od roku 1999) oraz Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (1997) i Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu (2001-02).

Na ekranie debiutował w 1999 roku rolą w filmie "Moja Angelika". Później wziął udział w kontrowersyjnym filmie Łukasza Barczyka, "Przemiany", w którym razem z Mają Ostaszewską zagrał w odważnej scenie erotycznej.

W 2004 roku przyjął propozycję Jana Hryniaka i zagrał we współczesnej wersji "Noża w wodzie", zatytułowanej "Trzeci", gdzie partnerowali mu Magdalena Cielecka i Marek Kondrat.

Popularność przyniosła mu rola w serialu "M jak miłość", gdzie wcielił się w postać Rafała Lubomskiego.

W miarę rozwoju kariery coraz częściej brał udział w serialach telewizyjnych. Po "M jak miłość" przyszła kolej na "Magdę M"., gdzie stworzył postać Rafała Żywieckiego, adoratora Agaty (Daria Widawska). Następnie wziął udział w "Boisku bezdomnych", a następnie w serialu Agnieszki Holland, "Ekipa", gdzie zagrał Wojciecha Wandurskiego, posła Konwentu Patriotycznego.

Najnowszą produkcją serialową jest "39 i pół", gdzie kreuje postać Kundla, czy "Klub Szalonych Dziewic" w którym to wciela się w postać Jana, serialowego partnera Anny Dereszowskiej.

Został także zaangażowany do filmu Christophera Doyle'a, Izolator", w którym zagrał Remika.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vp5zj
d2vp5zj
d2vp5zj