Trwa ładowanie...
d44i7xa
Aktualności

Jack Huston nowym Ben Hurem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jack Huston nowym Ben Hurem
d44i7xa

Ostatecznie to nie Tom Hiddleston, a gwiazdor "Zakazanego imperium" Jack Huston zagra tytułową rolę w nowej wersji legendarnego filmu "Ben Hur".

Historię Ben Hura spisał w 1880 roku Lew Wallace. Od tego czasu powieść "Ben-Hur: opowiadanie historyczne z czasów Jezusa Chrystusa" doczekała się licznych adaptacji teatralnych, telewizyjnych, radiowych i kinowych. Najpopularniejszym filmem pozostaje obraz Williama Wylera, w którym w roli głównej wystąpił Charlton Heston. Produkcja z 1959 roku zdobyła aż 11 statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Przypomnijmy, że głównym bohaterem dzieła jest żydowski książę, który zostaje zdradzony przez dawnego przyjaciela i dowódcę legionów rzymskich, Messalę. Rozgoryczony i upokorzony bohater poprzysięga zemstę. Warto wiedzieć, że Ben Hur jest niemal równolatkiem Chrystusa.

d44i7xa

W głównego bohatera wcieli się Jack Huston. W obsadzie jest też Morgan Freeman, który zagra Ildarina, nauczyciela Ben Hura. Producenci filmu szukają teraz aktora, który sportretuje Messalę.

Reżyserią nowego filmu zajmie się Timur Bekmambetov ("Abraham Lincoln: Łowca wampirów"). Pierwszą wersję scenariusza napisał Keith Clarke ("Niepokonani"). Później za tekst wziął się laureat Oscara za "Zniewolonego" John Ridley. Obraz powstaje dla studia MGM i wytwórni Paramount Pictures.

Światową premierę dzieła zaplanowano na 26 lutego 2016 roku.

Jack Huston, gwiazdor serialu "Zakazane imperium", wkrótce wystąpi też w filmach "Duma i uprzedzenie i zombi" oraz "Najdłuższa podróż". W tym roku aktora można było podziwiać m.in. w "American Hustle".

d44i7xa

Podziel się opinią

Share
d44i7xa
d44i7xa