Trwa ładowanie...
ycipk-3yixt7
ycipk-3yixt7

Jak zostać królem - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Film "The King's Speech" w reżyserii Toma Hoopera (“Elżbieta I”) uhonorowany został na 35. MFF w Toronto główną nagrodą - The Cadillac People’s Choice Award, przyznawaną przez publiczność festiwalową. To świetny prognostyk przed zbliżającymi się nominacjami do Oscara. W ubiegłych latach nagroda MFF w Toronto przypadła filmom “Slumdog: Milioner z ulicy” (Toronto’2008, 8 Oscarów + 2 nominacje) i “Precious” (Toronto’2009, 2 Oscary + 4 nominacje).

Już teraz "The King's Speech" uchodzi za jednego z najważniejszych kandydatów do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Krytycy zwracają uwagę na błyskotliwe kreacje Colina Firtha (nominowany do Oscara za rolę w dramacie “Samotny mężczyzna”) i Geoffreya Rusha (laureat Oscara za “Blask”). W obsadzie filmu znaleźli się też: Guy Pearce (“The Hurt Locker”), Helena Bonham Carter („Alicja w Krainie Czarów”), Michael Gambon („Harry Potter i Insygnia Śmierci”), Timothy Spall (“Kwiat pustyni”) i Derek Jacobi (“Gosford Park”).

"The King's Speech" to fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików do walki przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, pomimo wielkich oporów, objąć tron Anglii jako Jerzy VI

Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków są dla niego… kłopoty z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen.

ycipk-3yixt7

Zobacz również:
Najlepsze filmy biograficzne

Tytuł oryginalny

King's Speech, The

Gatunek

dramat, historyczny

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

28.01.2011

Czas trwania

118 min.

Obsada
ycipk-3yixt7

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-3yixt7
ycipk-3yixt7