Trwa ładowanie...
d3ern1w

Jak zostać królem

Najnowsze informacje
4.1
(124 głosy)
Oceń:
d3ern1w

Film "The King's Speech" w reżyserii Toma Hoopera (“Elżbieta I”) uhonorowany został na 35. MFF w Toronto główną nagrodą - The Cadillac People’s Choice Award, przyznawaną przez publiczność festiwalową. To świetny prognostyk przed zbliżającymi się nominacjami do Oscara. W ubiegłych latach nagroda MFF w Toronto przypadła filmom “Slumdog: Milioner z ulicy” (Toronto’2008, 8 Oscarów + 2 nominacje) i “Precious” (Toronto’2009, 2 Oscary + 4 nominacje).

Już teraz "The King's Speech" uchodzi za jednego z najważniejszych kandydatów do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Krytycy zwracają uwagę na błyskotliwe kreacje Colina Firtha (nominowany do Oscara za rolę w dramacie “Samotny mężczyzna”) i Geoffreya Rusha (laureat Oscara za “Blask”). W obsadzie filmu znaleźli się też: Guy Pearce (“The Hurt Locker”), Helena Bonham Carter („Alicja w Krainie Czarów”), Michael Gambon („Harry Potter i Insygnia Śmierci”), Timothy Spall (“Kwiat pustyni”) i Derek Jacobi (“Gosford Park”).

"The King's Speech" to fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików do walki przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, pomimo wielkich oporów, objąć tron Anglii jako Jerzy VI

Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków są dla niego… kłopoty z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen.

Jak zostać królem
Tytuł oryginalny

King's Speech, The

Gatunek

dramat, historyczny

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

28.01.2011

Czas trwania

118 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ern1w
d3ern1w
d3ern1w