Trwa ładowanie...
d1fztv7

Jakub Gierszał

Najnowsze informacje
4.7
(514 głosów)
Oceń:
d1fztv7

Młody, polski aktor, któremu sławę przyniosła rola Dominika w głośnym filmie Jana Komasy pt. "Sala Samobójców".

Jakub Gierszał urodził się w 1988 roku w Krakowie. Jest synem Marka Gierszała, reżysera teatralnego. Gdy miał zaledwie kilka miesięcy, jego rodzina przeprowadziła się do Niemiec. Do Polski wrócił po jedenastu latach i trafił do liceum w Toruniu. Obecnie studiuje w Szkole Teatralnej w Krakowie.

Początkowo chciał studiować malarstwo, ale miał wątpliwości. Zdaje sobie sprawę, że aktorstwo nie musi być drogą na całe życie, ale teraz czuje, że zmierza we właściwym kierunku. Kocha kino. Bardzo ceni sobie Jamesa Deana, Marlona Brando i Ala Pacino. Imponują mu nie tylko kunsztem aktorskim. Zana biegle niemiecki i angielski. Prócz filmu pasją Kuby jest sport: pływanie jazda na nartach, snowboardzie, motorze i konno.

Na dużym ekranie zadebiutował w filmie Jacka Borcucha pt. „Wszystko, co kocham”. W 2011 roku zagrał jedną z głównych w filmie „Sala samobójców” w reżyserii Jana Komasy. Film opowiada historię Dominika (w tej roli Jakub Gierszał), ucznia klasy maturalnej, syna bardzo zamożnych, lecz także bardzo zajętych rodziców. Jego na pozór poukładany świat załamuje się, gdy zostaje upokorzony przez kolegę i pada ofiarą mobbingu za pośrednictwem internetowych portali społecznościowych. Dominik zamyka się wówczas w wirtualnym świecie, gdzie spotyka Sylwię (w tej roli Roma Gąsiorowska), która wprowadza go do "sali samobójców" w internetowej grze. Osaczony przez starszą od siebie dziewczynę, królową z wirtualnego świata, chłopiec wystawia na niebezpieczeństwo swoje rzeczywiste życie.

Z kolei w polskim filmie sensacyjnym „Yuma” z 2011 roku w reżyserii Piotra Mularuka, zagrał główną rolę.Trzy lata po upadku komuny Zyga (Gierszał) ma serdecznie dość oglądania kolorowego świata tylko w młodzieżowych pisemkach. Z pomocą kumpli zostaje królem „jumy” – drobnych kradzieży tuż za graniczną Odrą. Proceder szybko się rozpowszechnia, a małe, szare miasteczko dokonuje prawdziwego skoku cywilizacyjnego. Idylla nie trwa jednak długo – chłopaki wejdą w drogę rosyjskiej mafii, a i regularnie okradani Niemcy wezmą się za rozzuchwalonych złodziei. Zabawa zmienia się w niebezpieczną grę, która może doprowadzić do katastrofy.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fztv7
d1fztv7
d1fztv7